Návrat domů

Povídka od: Roger Stern, Tom DeFalco

Z knihy: V kůži vetřelce

Scénář: Tom DeFalco Kresba: Ron Frenz Barvy: Glynis Weinová

Spidermanovi se konečně podaří vrátit se zpět z cizí planety, kde sváděl boj s dalšími superhrdiny. Odtud si přinesl i nový černý oblek, který má více schopností, než ten původní červený. Ale byl týden pryč a tak musí řešit své osobní věci. Zavolat tetičce May a nebo se omluvit Blac Cat.

Originální název:

Amazing Spider-Man #252


Rok vydání originálu: 1984

Komentáře (2)

Ivan Kučera
27. března

Spajďák (a spol). sa konečne vracia z Tajných válek superhrdinů. Ale čo sa to do pavučiny stalo??? Dobrého suseda Spider-Mana zrazu nikto v New Yorku nepozná! Nemôže sa to prekvapivo hra s časom, ani nič podobne normálne, ale proste to, že si odtiaľ na Zem priniesol nový, namakaný čierny kostým. My už dnes samozrejme vieme, že ide o legendárneho Venoma, z ktorého sa naprieč desaťročiami vykľul jeden z jeho najohavnejších súperov (a časom relatívny antagonista). Peter to ale vtedy nevedel. Bolo mu jasné, že si domov na Zem doniesol niečo, čo je azda svojím spôsobom živé, správa sa bizarne a číta mu myšlienky, ale zatiaľ je to predsa len skôr pozitívna symbióza. Pekná bola poetická pasáž s rozhádaným párikom na rímse vysokej budovy. Príbeh u nás vyšiel už dvakrát: prvý raz v 90. rokoch v semic-slovarťáckom Záhadnom Spider-Manovi a v roku 2020 v KVS: V kůži vetřelce.

Terva
03.08.2020

Teď už bude všechno dobré.
Konečně jsme doma.
A...hej,
právě mi došlo...
Fakt jsme doma!

Spider-Man v novém černém obleku. Jo, černá mu sluší. Navíc oblek je velmi kompaktibilní a reaguje na pouhé Parkerovo myšlenky. Může v něm schovat peněženku nebo třeba fotoaparát a oblek mu ho na pouhé myšlenkové přání vydá. Má ho z cizí planety, ale jak se k němu dostal, se dozvíte v úplně jiném příběhu.

Malá ochutnávka:
Kostým zareaguje na Spider-Manovo nevyřčené přání a okamžitě otevře široký šev, do nejž se právě tak vejdou klíče i peněženka. A jen co je tam uloží šev se zase zacelí.

Není tu moc hlášek, Spider-Man je spíš vážnější. Akci by tu čtenář taky pohledal a celkově je to průměrný sešit. Barvy jsou klasické na svou dobu nic nějak nepřekvapuje. Při čtení tohoto sešitu jsem poslouchal skupinu W.A.S.P. A jejich album z roku 1989 „The Headless Children“