Mrtví od Krakenova moře

Povídka od: Pavel Fritz

Z knihy: Studené světlo hvězd, Mlok 2020

Záchrannou výpravu na Saturnův měsíc Titan doprovází kněz.


Komentáře (4)

t_gon
02. února

Nápad křížení sci-fi prvků s duchařinou, je osvěžující, stejně tak detektivní práce, která je zde slušně zakomponována avšak ten závěr mohl být zpracován mnohem lépe. Jak píši kolegové, tak těch nesmyslů je tam celkem dost a i když jsem si závěr představoval trochu jinak (zbraň a posednutí Hermanem), tak s tímhle závěrem se dá smířit.

heavy66
03.11.2021

Sci-fi duchařina. Celkem dobré, jen závěr mohl být trochu propracovanější.

Franc
16.06.2021

Tenhle kus mě popravdě moc neoslovil. Přišlo mi, že se z námětu dalo vytěžit více. Závěr mě nechal zcela chladným. Jak je uvedeno v komentáři níže, povídka v sobě nese nelogičnosti, které až příliš ostře vystupují z příběhu, že se prostě nedají přejít.

Takže námět pozoruhodný, ale s jeho zpracováním jsem se nesžil. Ale jak se říká. Každé zboží má svého kupce, takže se najdou čtenáři, které osloví.

het2
13.06.2021

Opět dobrý nápad, opět to baví a opět to po závěrečném wow a následném zamyšlení přestává dávat smysl... dobře, možná jsem moc přísný, ale minimálně to vyvolává víc otázek, než na které autor odpoví. A já mám bohužel opět pocit, že je logika příběhu znova obětována na oltář pointy. A to je špatně. Ale přiznám se, že kdybych nějak dokázal vypnout mozek, dostávaly by povídky Pavla Frtitze o hvězdičku víc, jenž já to prostě neumím :D

A opět trochu spoilerů (takže pokud jste ještě nečetli, tohle přeskočte): Proč ho Dolores poslala pro tu zbraň? Proč ho žádný z disinkarnátů nevaroval? Kde je sakra skutečný doktor? A tak dál...