Další v řadě

Povídka od: Raymond Douglas Bradbury

Z knihy: Říjnová země, Sloup ohně a jiné příběhy, Temný karneval

Hrdinové povídky jsou manželé, kteří si v mexickém městečku prohlížejí katakomby s mumiemi.

Originální název:

Next in Line


Rok vydání originálu: 1947

Komentáře (5)

danny_21
16.12.2021

Vypadalo to na povednou, morbidní povídku, bohužel se autor začal zaobírat čímsi, co jsem filozoficky nepobral a neukočíroval závěr - 40 %

Ivan Kučera
16.05.2021

Zbožňujem hororové poviedky, v ktorých autor zavádza pár na divné miesto, s ktorým zjavne niečo nie je v poriadku (Kukuričné deti, Teraz sa nepozeraj, Přímorské letovisko od Briana Evensona). Bohužiaľ, Další v řade síce spočiatku má našliapnuté k skvelému zážitku, v polovici sa ale na moje počudovanie začalo zaoberať o dosť inými vecami, než na začiatku a už to nebolo ono. Škoda.

Kate18
04.11.2019

Příběh o manželském páru Marii a Josephovi, kteří jsou na dovolené v malém Mexickém městečku. Z hotelového balkónu uvidí průvod a Joseph Marii vysvětlí, že je to pohřební průvod, který míří na hřbitov. Tam měli namířeno i oni, protože Joseph chtěl vidět mumie, které jsou vystaveny v řadě pod hřbitovem v místních katakombách. Je den po svátku El Día de Muertes a podle toho také vypadá výzdoba na hřbitově. Tam potkají místního hrobníka. Ten je za menší úplatu vezme do katakomb a vypráví příběhy těch, kteři zde odpočívají. Marii se celý napad už od začatku nelíbil a nelíbí se jí ani pobyt mezi mumiemi. Tato návštěva kompletně změní ráz jejich dovolené. A když Joseph svolí, že pojedou dál do jiného města, auto nechce nastartovat...

tsal
18.10.2019

Krásná ukázka toho, jak Bradbury dokáže jen skrze mistrně vyladěnou atmosféru z ničeho vyčarovat něco. Nádherné zpracování strachu z osamění - jedince v cizí zemi plné cizích lidí a manželky, která ztratila cestu ke svému manželovi.

Bucifalek
27.11.2018

Kdyby ta povídka byla seškrtaná aspoň na polovinu... Sice by to pořád nebylo nic moc, ale aspoň bych to měl rychleji za sebou.