A38/4

Povídka od: Helena Drdlová

Z knihy: Mlok 2017

Hlavní hrdinka Linda v touze po ocenění posouvá hranice etiky ve vědeckém výzkumu. Povídka neotřele zpracovává upírskou tematiku a otevírá otázku, zda bytost ze své podstaty nelidská a lidem nepřátelská má právo na lidské zacházení.

Rok vydání originálu: 2017

Komentáře (2)

Přidat komentář
Skeeve
28.08.2019

Lehce plytký příběh, ze kterého čpí jistá malichernost a především patetičnost. Slečna Linda mě neuvěřitelně iritovala a lezla krkem od první stránky (oh, on mě svlíká pohledem.. oh, on mě určitě teď někam přitiskne a sáhne mi pod sukni... oh, on se dívá, jak si sundavám sako... oh, jsem tak nej a skvělá a chci být nejlepší... oh, jsem ta, po který jedou všichni, i náš subjekt...), od jedenácté stránky povídky jsem si strašně přál, aby jí "něco" sežralo, či se jí přihodilo cokoliv strašlivého - takže musím uznat, autorce se velmi povedlo (alespoň z mého pohledu) vybudovat mezi čtenářem a hlavní postavou jisté emocionální pouto.

vebe
08.10.2017

Že by třeba hlavní postavu, nebo kohokoli jiného zajímalo, kde se tyhle nelidské bytosti berou? Že tu máme upíra, kterého všichni berou jako fakt a nikoho vlastně vůbec nezajímá nic o jeho původu ani nic o něm samotném je tak zarážející, že to celkem sráží uvěřitelnost jinak docela dobře napsané povídky.