Foxface - Oblíbené citáty

Nikdo nemůže říct, co je spravedlivé a co je špatné, co je dobré a co je zlé.

Tsugumi Ohba


Zemřel bych pro Tebe. Ale nebudu pro Tebe žít.

Stephen Chbosky


Tento moment bude jednou další příběh.

Stephen Chbosky


Přijímáme tu lásku, kterou si myslíme, že si zasloužíme. (Ten, kdo stojí v koutě)

Stephen Chbosky


Nic se nevyrovná hlubokému nádechu poté, co se člověk dosyta zasměje.

Stephen Chbosky


Můžeme třeba sedět a divit se a jeden kvůli druhému se cítit mizerně. Vyčítat spoustě lidí to, co udělali nebo neudělali nebo to, co nevěděli. Prostě vždycky se najde někdo, komu budeš mít co vyčítat. (Ten, kdo stojí v koutě)

Stephen Chbosky


Každej se nemůže vymlouvat, že to má těžký, a i kdyby měl, stejně ho to neomlouvá. (Ten, kdo stojí v koutě)

Stephen Chbosky


Je to zvláštní,protože někdy,když čtu knihu tak myslím,že jsem postava v té knize.

Stephen Chbosky


Chci,abys věděl,že jsem št'astný i smutný zároveň a stále se snažím přijít na to,jak je to možné.

Stephen Chbosky


Možná že jste si svoje démony s sebou nesli všude, stejně jak svůj stín. - Panika

Lauren Oliver


Lidé vás vždycky mohou překvapit. Srazí vás na prdel. Vlastně to byla jediná věc, s kterou jste mohli skutečně počítat. - Panika

Lauren Oliver


V Panice si vydržela dýl než ostatní. Ale stejně furt vidíš jen to špatný. Abys nemusela ničemu věřit. Abys mohla selhat. - Panika

Lauren Oliver


Statečnost spočívá v tom, že jdete dál stůj co stůj. - Panika

Lauren Oliver


Nikdo jí nikdy nevysvětlil tu základní pravdu. Ne každý je milován. - Panika

Lauren Oliver


Někdy nejvíc potřebujeme právě to, čeho se k smrti obáváme. - Panika

Lauren Oliver


Každý potřebuje mít svá tajemství. - Panika

Lauren Oliver


Je zvláštní, kolik času s lidmi strávíte, aniž byste je skutečně poznali. - Panika

Lauren Oliver


Celý den, celý týden marně doufala, že ho uvidí , a zároveň se modlila, aby ho neviděla nikdy. - Panika

Lauren Oliver


Bydlet hned vedle restaurace s sebou přinášelo neustálý hluk. Někdo vždycky kvůli něčemu křičel. Bylo to svým způsobem uklidňující, jako připomínka, že nejste jediní, kdo má problémy. - Panika

Lauren Oliver


"Bát se, je normální." "Já se bojím pořád." "Kdyby ses nebála, byla bys dost blbá. A rozhodně ne statečná." - Panika

Lauren Oliver


Moje srdce je drahokam, který Gideon roztříštil na tisíc kousků, přesně jako to bylo ve vizi tety Maddy.´´ ,,To zní sice docela cool, ale - ne! Ve skutečnosti je z docela jiného materiálu. To mi můžeš věřit. Jedná se o mnohem houževnatější, nerozbitný a znovuformovatelný materiál. Vyrobený podle tajné receptury. Jako MARCIPÁN.´´

Kerstin Gier


Gideon: "Měli bychom si sbalit věci. A ty si nutně musíš provést něco se svými vlasy - vypadají, jako by ti je nějakej idiot oběma rukama rozcuchal a pak tě hodil na pohovku... ať na nás bude čekat kdokoli, mohl by si dát jedna a jedna dohromady... ach bože, nedívej se na mě tak." Gwendolyn: "Jak tak?" Gideon: "Jako by ses nemohla pohnout" Gwendolyn: "Přesně tak to je. Jsem želé. Proměnil jsi mě v želé."

Kerstin Gier


Víš, kdy začneš doopravdy ztrácet lidi okolo? Když se přestaneš trápit. (Delirium – Alex)

Lauren Oliver


Většina věcí, i těch největších, vždycky začne něčím malým. Zemětřesení, které zničí celé město, začíná jako záchvěv, nepatrný pohyb, jako dech. Hudba začíná vibrací. (Delirium – Lena)

Lauren Oliver


To bude v pořádku. Slova, která nic neznamenají, jsou to jen zvuky, pronesené do temné prázdnoty, chabé pokusy něčeho se zachytit, když padáme. (Delirium – Lena)

Lauren Oliver


Nekonečný rozmazaný proud normálních lidí dělajících normální věci, oči upřené přímo před sebe, míjející bez povšimnutí malou, nevýraznou holku s beztvarým batohem na zádech. Malou, nevýraznou holku, která v sobě skrývá planoucí tajemství. (Delirium – Lena)

Lauren Oliver


Na životě je nejzvláštnější to, jak de pořád dál a dál, slepý a netečný, i když se váš niterný svět – vaše mala bublina – roztáčí a mění se a rozpadá na kusy. Jeden den máte rodiče, následujícího dne je z vás sirotek. Jeden den víte, kam patříte a kam jdete. Následujícího dne jste ztraceni v džungli. A slunce přesto dál vychází a mraky se shlukují a přeskupují a lidé nakupují, splachují záchody a stahují a vytahují žaluzie. V ten okamžik si uvědomíte, že tohle všechno – život, vytrvalý mechanismus existence – se vás vůbec netýká. Nejste jeho součástí. Život půjde dál, i když skočíte z útesu. I když jste mrtví. (Delirium – Lena)

Lauren Oliver


„Nemůžeš být opravdu šťastná, pokud nejsi taky někdy nešťastná.“ (Delirium - Hana)

Lauren Oliver


Necítím žádnou loajalitu k nestvůrám, jež si říkají lidské bytosti, a pohrdám sama sebou, protože k nim patřím. (Hunger Games: Síla vzdoru)

Suzanne Collins


Občas si člověk přečte nějakou knížku a pocítí až fanatickou potřebu přesvědčit úplně každého, aby si ji přečetl také, protože se mu zdá, že je to jediný způsob, jak náš roztříštěný svět uvést zase do pořádku. A pak jsou knihy jako Císařský neduh, o kterých lidem vykládat nemůžete, knihy tak jedinečné, tak zvláštní a vaše, že když o své lásce k nim promluvíte, máte dojem, že je zrazujete.

John Green


Svět není továrna na splněná přání.

John Green


Moje myšlenky jsou hvězdy a já v nich nedokážu rozpoznat souhvězdí.

John Green


Život je prevít.Jenže co s tím?

Maryse Dubuc


"Kolektivní vědomí má ale obvykle krátkou paměť. Jsme vrtkavé, pošetilé bytosti s výjimečným darem ničit samy sebe." (Hunger Games: Síla vzdoru)

Suzanne Collins


Lidé mají sklon volit právě to, co je pro ně nejhorší..

Joanne Kathleen Rowling


Vždycky se bude někdo smát a vždycky bude někdo, komu se smějí. Celý smysl dospívání je v tom, naučit se zůstat na té straně, co se směje. (Chvíle před koncem)

Lauren Oliver


Napadne mě, že to nakonec možná přece jen není tak komplikované. Většinu času – devětadevadesát procent času – člověk prostě nevím, jak a proč jsou jednotlivé nitky zašmodrchané, a to je v pořádku. Udělej dobrý skutek a stane se něco hrozného. Udělej špatnost a stane se něco dobrého. Nedělej nic a všechno vybuchne. A velice, velice zřídka – nějakým zázrakem náhody či shody okolností, tím, že motýli zamávají křídly právě tím správným způsobem a všechny nitky se na chvilku srovnají k sobě – dostaneš šanci udělat něco správně. (Chvíle před koncem – Sam)

Lauren Oliver


„Už zase jsi mluvila s tím výklenkem, Gwendolyn. Docela jasně jsem to viděl.“ „Jo, je to můj oblíbený výklenek, Gordone. Urazí se, když s ním nemluvím.“ (Rudá jako rubín)

Kerstin Gier


Nevím, co si mám myslet o klukovi, co svojí přítelkyni zaváže oči, aby si mohl v klidu překontrolovat mobil.

Kerstin Gier