Zrodila se hvězda. A jmenuje se Nyxia

novinky

PR článek, 26.02.2019
Zrodila se hvězda. A jmenuje se Nyxia

Mluvilo se o ní jako o nejočekávanější young adultovce roku 2019. Nyxia zahltila sociální sítě a v únoru i pulty knihkupectví. Čím je tato sci-fi tak jedinečná?

Pokud stojíte o postavy, které si zamilujete, příběh, který nedovedete předvídat a napínavé akční scény – je to kniha pro vás. Vážně jde o ideální volbu pro fanoušky Hunger Games, Labyrintu: Útěk, Enderovy hry atd. Co však knihu podle mě odlišuje od těchto sérií, je právě rozmanitost postav.“ říká o Nyxii její autor Scott Reintgen.

Co je to Nyxia?
Nyxia je nejcennější hmotou ve vesmíru. Ten, kdo ji získá, může ovládnout svět – pokud si dokáže Nyxii podmanit. Tato látka je ovládána myšlenkami a najít ji můžete pouze na jednom místě, a to na planetě Eden, jejíž obyvatelstvo si své bohatství střeží jako oko v hlavě. Společnost Babel, která lační po Nyxii, však ví, jak na edenské obyvatelstvo vyzrát.

Pro tento úkol si vybrala 10 vyvolených. 10 mladých, tučnou odměnou motivovaných lidí, kteří se vydávají na roční nebezpečnou misi na Eden. Jen oni ji mohou získat, jelikož Adamité – obyvatelé Edenu – ve své blízkosti tolerují pouze dospívající. Jsou pro ně nadějí na nový život, jelikož sami již ztratili schopnost reprodukce.

Mise Nyxia
Posádku lodě Genesis, která se na Eden vypravuje, tvoří desítka nadějných soutěžících. Všichni se zde ocitli s vidinou lepších zítřků. Pocházejí totiž z nezáviděníhodných poměrů a smlouva se společností Babel jim může přivést slávu i bohatství. Ty stinné stránky si až do zahájení výcviku neuvědomují.

Strastiplnou cestu vnímáme z pohledu hlavního hrdiny Emmetta, postavy, která si vás získá nejen svými činy, ale i způsobem uvažování. Ví, že svět není černobílý a nic není takové, jak se na první pohled zdá. Babylon se snaží ze svých svěřenců vychovat stroje, které půjdou bezhlavě za vítězstvím. Ale Emmett takový není. Ačkoliv ví, že ostatní jsou jeho soupeři, přistupuje k nim lidsky a s úctou – pokud si to zaslouží.

Výprava na Eden je tajnou akcí a o spojení se Zemí zde téměř nemůže být řeč. Vesmírní pasažéři mají jen minimální kontakt se svými blízkými, proto se musí se všemi svými vnitřními boji a emocemi vyrovnávat sami. Situace, které na Genesis zažívají, jsou na míle daleko od života na Zemi – a to nejen co se vzdálenosti týče. Sdílet své emoce s ostatními soutěžícími může být pro Emmetta ošemetné, zjišťuje totiž, že někteří nejsou těmi, za koho se vydávali.

Autor je borec
Scott Reintgen je skvělý vypravěč – umí výborně popsat lidské pocity, akční scény i prostředí, ve kterém se děj odehrává. Nebojí se vyřadit z příběhu nejvýraznější protagonisty a i v samém závěru pro vás chystá překvapení, které vám vyrazí dech. Tento autor ví, co čtenář od skvělé sci-fi očekává.

Knihy Dobrovský darovaly do soutěže tři výtisky knihy Nyxia. Stačí, když na email souteze@knihydobrovsky.cz napíšete do 11. 3. 2019 odpověď na následující otázku: Které knihy obsazují první tři příčky bestsellerů na KnihyDobrovsky.cz? Do předmětu uveďte NYXIA – DK.

Výherci z minulého kola soutěže (o knihy Dětské zoubky):
Zuzana R.
Aleš N.
Miroslava H.


Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Nejmocnější zbraň. Nejvyšší cena. Vítěz bere vše. Nyxia – nejcennější látka ve vesmíru dokáže proměnit váš bídný život v lesk a slávu. Ale při pokusu o její získání můžete ztratit víc než jen čas. Troufnete si kvůli ní i zemřít?... více

Přejít na komentáře (1)