Zeptejte se autorky Šikmého kostela...

novinky

18.04.2021 / Dan
Zeptejte se autorky Šikmého kostela...

Šikmý kostel netřeba představovat, dlouhodobě se drží v horních příčkách nejoblíbenějších knih nejen zde na Databázi knih.

Jeho autorka Karin Lednická se narodila v Karviné, vyrostla v Havířově a nyní žije v Ostravě. Dá se tedy říct, že celý život strávila v regionu, jehož historii se ve zmíněné trilogii Šikmý kostel věnuje...

Zeptejte se ji na něco. Databáze knih vám tu možnost zprostředkuje:

Do tohoto formuláře posílejte své otázky; následně vyberu ty nejzajímavější, na které od autorky v květnu zajistím odpovědi.

P.S.: Na odpovědích od autora Pandemie Francka Thillieza se pracuje ;-)

Zdroj fotografie: karinlednicka.cz

Komentáře (5)

jaroslav0572
03.05.2021

Dobrý večer přeji. Chtěl bych se Paní Lednické zeptati, jak její bádání částečně ještě v prostřední části a zcela v připravovaném posledním dílu, ovlivnila pandemie covidu. Myslím to tak, jestli se mohla setkávati s pamětníky nebo s potomky tehdejších obyvatel Karvinska, Opavska atp. Poněvadž jak ostatně říkala Martinu Veselovskému v DVTV, na výpovědích přímých účastníků její trilogie stojí. Děkuji moc za odpověď a zároveň i za pokus o přiblížení tématu, které bylo doposud když ne tabuizováno, tak minimálně neprobádáno. S pozdravem Čechák J.

Dan
21.04.2021

Děkujeme, že respektujete, co se píše v článku, a své otázky píšete sem: https://docs.google.com/forms/d/1ITKeqno8dKF_AdzNor8mLnkusxYnKPEh0BjE7prRmHw/

Aleš686
20.04.2021

Zdravím paní autorku, knížka se mi moc líbila a chtěl jsem se zeptat,
a) zda nám čtenářům připravíte nový knižní zážitek?
b) zda se nebojíte výzvy vyrovnat se u nové knížky z obrovským úspěchem vaší prvotiny?

morava
18.04.2021

Zdravim pani autorku, a chci se zeptat, jestli uz premysli nad tim, o cem bude psat po dokonceni tretiho dilu Sikmeho kostela, na ktery se mimochodem moc tesim.
Dekuji za odpoved,

s pozdravem Jana

hanavka
18.04.2021

Proč se paní autorka domnívá, že historii v pohraničních oblastech, kromě období Sudet, není dán v učebních programech na ZŠ a SŠ žádný prostor, a to ani v příslušných regionech?