Žebříček nejprodávanějších e-knih v červnu 2013

novinky

07.07.2013 / Dan
Žebříček nejprodávanějších e-knih v červnu 2013

Žebříček deseti nejprodávanějších e-knih v měsíci červnu 2013 podle SČKN.

Žebříček byl sestaven na základě údajů od distributorů e-knih (kosmas, palmknihy, databook, alza), nezohledňuje však prodeje přes platformu Wooky a menší prodejce e-knih, stejně jako nakladatele, kteří prodávají e-knihy napřímo přes iBookstore.

1.) Jo Nesbø: Švábi
2.) Stieg Larsson: Muži, kteří nenávidí ženy
3.) Stieg Larsson: Dívka, která kopla do vosího hnízda
4.) Stieg Larsson: Dívka, která si hrála s ohněm
5.) Jo Nesbo: Netopýr
6.) Jussi Adler Olsen: Vzkaz v láhvi
7.) Francis Scott Fitzgerald: Velký Gatsby
8.) Jonas Jonasson: Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
9.) Kateřina Tučková: Žítkovské bohyně
10.) Jan Seghers: Spis Rosenherzová

Zdroj: SČKN

Komentáře (17)

kacenace
04.08.2013

fifa51 i já miluju vůni tištěných knih, ale nemůžu si koupit celou knihovnu a čtečka je lépe přenosná. Jsem za ni ráda, ať už to je in nebo není :)

vysypanel
29.07.2013

Souhlas s uživatelem Domov - žebříček je nesmyslný - kdo si ještě dneska kupuje Stiega Larssona, který frčel před snad 4 lety? Je k mání volně ke stáhnutí, takže kdo dneska dá tolik za starý ebook je pako. Ostatně ceny ebooků jsou přemrštěné - koneckonců přiznal to i "nejvyšší hlídač" - ředitel Dilie. I podle něj by ebooky měly stát max. 50Kč. Není u nich obhajitelná cena 189 a více korun. Absolutně bez nákladů, bez dopravy, bez marže prodejcům, bez nákladů na tisk apod. Všechny knihy, které se dneska tisknou jsou k dispozici elektronicky takže stačí udělat DRM ochcranu a poslat přes net. Až budou levnější budou se i více kupovat. A zpátečníci co jsou proti čtečkám? Škoda slov. viz Atuin

paulhunter
12.07.2013

ad ebookeater: publikováním děl či "děl" na tomto webu bych určitě nepovažoval za vydávání, jak ho běžně chápeme a máme stanoveno zde na DK. Ale je to zajímavý nápad, o tom žádná.

Jknr
12.07.2013

Taky nemusím všechno to severské násilí a potoky krve! Čtečku používám rád ,ale nebráním se ani tištěné knize.Narazil jsem na zajímavý web,kde dávají neznámým autorům šanci vydávat svá díla zdarma a musím říct,že některá ujdou.Je to http://www.ebookeater.cz/ nebo taky na Palmknihách jsou některé díla začínajících autorů.

Venezia
10.07.2013

to Lidka: Máš recht.
Preto tu tak rada chodím, lebo na rebríčky kníhkupectiev a vydavatelstiev sa nedá spoľahnúť. Len sa mi stáva, že namiesto kníh čítam profily a komentáre. :-)

Lidka
10.07.2013

Myslím, že v podstatě nikdo z nás tu nemá nic proti e-knihám, a myslím si, že i toho Larssona a Jo Nesbø jsme taky četli, i když to třeba zrovna není žánr nejoblíbenější. Ano, v knihovnách se určitě tyhle knihy hodně půjčují a je to v pořádku, pokud lidi baví, ať je klidně čtou, tak to má být. Ale na straně druhé jsou i čtenáři jiných, třeba ne tolik žádaných žánrů. A o tom je řeč,tedy že postrádám na webu žebříčky, kde tyto dva žánry zrovna pro mne být nemusí. Hodně by mne třeba místo toho zajímal žebříček, jak jsou seskládány knihy našich současných mladých autorů/ to uvádím jako příklad/. Venezia má naprostou pravdu, pokud otevřu žebříček opakují se v nich ty jisté knihy . Většinu jsem už četla a nebo mne opravdu žánrově tolik nezajímají. Objevování těch ostatních, třeba právě těch trochu méně známých, se daří jen velice těžce a já bych se tak ráda inspirovala. Je zde, jak jsem si někde přečetla, kolem 35 000 registrovaných čtenářů a nevěřím, že všichni upřednostňují jen dva žánry, to by ty ostatní knihy nemusely vycházet. Prostě mám pocit že severské trillery a odstíny sexu nás hodně válcují a jsou hodně propagovány/ nemyslím tím tento web, ale reklamu jinde/ na úkor jiných knih. A možná, že právě ten žebříček, kde by tyhle knihy prostě nefigurovaly by byl hodně inspirativní.
Třeba zrovna těm našim mladým začínajícím autorům by to hodně pomohlo v cestě najít své čtenáře.

fifa51
09.07.2013

Teorii, ze nejprodavanejsi knihy nerovna se nejctenejsi knihy moc nerozumim...to si myslite, ze si lidi ty knihy kupujou a pak vyhazujou do (elektronickeho) kose a ctou misto nich nejake jine, ktere si pujcuji od kamaradu? Kdyz se podivate na pocty rezervaci na knihy v knihovnach, tyhle tituly jich budou mit zase nejvic. Takze bych nebyl idealista a drzel se toho, ze lidi ctou vic Larssona a podobne ctenicko k vode nez treba Dostojevskeho...

kacenace: to je dobry, ja ctu radeji knihy...

Venezia
09.07.2013

Ja by som ocenila rebríčky najpredávanejších a (najčítanejších) kníh podľa žánrov, resp. tu podžánrov. Možno sú na nižších priečkach knihy, ktoré by ma zaujali a tiež by som si ich prečítala, príp. kúpila.
to Lidka: S rebríčkom iných žánrov je to horšie. Aj tu sa v rebríčkoch opakujú tie isté knihy, a tie som buď už čítala, alebo ma nezaujímajú /a nie je to len môj názor/.
to Atuin: Nemám nič proti e-knihám a v diabla neverím. Len nie som nadšená, že každý mesiac vedú úchylné vraždy.

1