Zdeněk Svěrák připravuje novou knihu

novinky

02.05.2013 / Dan
Zdeněk Svěrák připravuje novou knihu

Zdeněk Svěrák připravuje novou knihu inspirovanou vzpomínkami na své dětství.

Oblíbený český autor Zdeněk Svěrák připravuje ve spolupráci s Nakladatelstvím Fragment vydání nové knihy. Inspiraci autor hledal především ve vzpomínkách na svá klukovská léta. Titul s názvem Zdeněk Svěrák – Po strništi bos vyjde v říjnu 2013!

Po uvedení titulů Vratné lahve, Povídky a Nové povídky, které se téměř okamžitě po vydání na trh staly bestsellery – v součtu se prodalo přes neuvěřitelných 236 000 výtisků, připravuje Zdeněk Svěrák ve spolupráci s Nakladatelstvím Fragment již svou čtvrtou knihu pro dospělé čtenáře. Opět se bude jednat o příběh, který je inspirován skutečným životem. Tentokrát však bude vyprávěný očima sedmiletého chlapce.


A jak získat autentický pohled malého dítěte na svět kolem? Autor vysvětlil svou „přípravu“ následovně:


Abych se do toho vpravil, včera při procházce liduprázdným podzimním krajem jsem si na polní cestě klekl. Měl jsem přece ve svých sedmi osmi letech ty oči, co mám teď, akorát byly níž. V kolenou mi zapraskalo a stromy podél cesty rázem vyrostly. Cesta se rozšířila, a co bylo přede mnou na zemi, listí, větvičky, štěrk, stopy pneumatik traktoru, bylo blíž a chtělo se mi vzít to do ruky nebo si na to sáhnout.


Termín uvedení titulu Zdeněk Svěrák – Po strništi bos je plánován na říjen 2013.


Foto: http://ccestina.blogspot.cz/Nové povídkyNové povídkyZdeněk Svěrák

Ptám se sám sebe, co to vlastně dělám, když píšu povídku. Jako bych našel pecku a dělal kolem ní třešeň. Nebo švestku. Podle toho, co seberu. Jádro každého příběhu jsem našel na cestě. Byl to třeba zážitek, s nímž se mi někdo svěřil, nebo j...více

Komentáře (2)

elfos
08.05.2013

Krásná "příprava". Tohle bychom měli dělat častěji a všichni - nejen před napsáním knihy.

tyzik.cejka
06.05.2013

TAK TO SI HNED KOUPÍM