Will Grayson, Will Grayson - novinka od Johna Greena a Davida Levithana

novinky

21.04.2016 / Dan
Will Grayson, Will Grayson - novinka od Johna Greena a Davida Levithana

Román pro mladé, Will Grayson, Will Grayson, je o prvních láskách, přátelství a o nejšílenějším školním muzikálu všech dob.

Kniha je společným dílem dvou známých autorů knih pro dospívající a dospělé – Johna Greena (Hvězdy nám nepřály, Příliš mnoho Kateřin) a Davida Levithana (Líbali jsme se, Den co den).

Příběh o osudovém setkání dvou chlapců stejného jména v jednom chicagském sexshopu vyprávějí svérázným jazykem, s humorem a patřičným nadhledem.

Sexshop, ve kterém se naši hrdinové potkali, je reálný – byl hned za rohem od kanceláře v Chicagu, kde jsme s Davidem na knize pracovali. Od začátku bylo jasné, že to bude o dvou klucích. David si vybral dobu a křestní jméno. Na mě byl výběr lokality a příjmení,“ prozradil John Green.

Chicago je dost velké město a dva středoškoláky z jeho opačných konců může dohromady svést leda náhoda. A aby se navíc ti dva jmenovali úplně stejně, totiž Will Grayson, musí ta náhoda být hodně veliká. Jenže opravdový spád věci naberou teprve tehdy, když se do všeho vloží ještě někdo třetí – kamarád jednoho z Willů zvaný Drobek, tornádo v lidské podobě. Drobek je střední útočník školního týmu amerického fotbalu, autor, skladatel, producent, režisér a hlavní hvězda nejlepšího muzikálu všech dob, a především věčně zamilovaný gay. A když ten se do něčeho pustí, můžete si být jistí, že při zdi se držet nebude... Oba Willy čeká řada příjemných i méně příjemných překvapení a postupně si budou muset znovu přebrat všechno, co si mysleli o sobě, o lásce i o přátelství.Will Grayson, Will GraysonWill Grayson, Will GraysonJohn Green

Will Grayson a Will Grayson jsou dva naprosto rozdílní kluci, kteří spolu (kromě jména) nemají vůbec nic společného. Dokonce se ani neznají. Pak se jednoho dne náhodou setkají... Chicago je dost velké město a dva středoškoláky z jeho opa...více

Komentáře (0)