Vyšetřovatelka s jizvami na těle i na duši žije na Aljašce…

novinky

PR článek, 04.11.2019
Vyšetřovatelka s jizvami na těle i na duši žije na Aljašce…

Pokud máte rádi severské krimi, ale zároveň vám jejich neuvěřitelné a často nelogické zvraty kazí dojem ze čtení, nakladatelství Mystery Press pro vás připravilo alternativu: chytré a napínavé detektivky Dany Stabenow, které se odehrávají na opravdovém severu: na Aljašce.

V první polovině tohoto roku vyšel prestižní cenou Edgar oceněný román Chladný den pro vraždu, jímž Dana Stabenow uvedla na scénu vyšetřovatelku Kate Shugakovou. Ta kdysi pracovala pro kancelář návladního, ale když jí jeden z případů zanechal hluboké jizvy na těle i na duši, rozhodla se vrátit do rodného kraje.

Právě tady, mezi příslušníky aleutské komunity, odkud pochází, Kate v dnes již jednadvacetidílné sérii řeší své případy. U nás právě vychází kniha druhá – Devátá oběť –, v níž musí tvrdohlavá vyšetřovatelka nalézt psychopatického střelce, který zabil devět lidí, a zároveň odhalit, proč byla devátá oběť zastřelena jinou zbraní.

Dana Stabenow v doslovu k Deváté oběti píše, že byla tahle kniha dlouho její nejoblíbenější a na románu je to znát. Je napsán s hlubokou znalostí aljašského života, brilantně vykresluje zdejší, často velmi svérázné obyvatele, a nechybí mu ani nadhled, stejně jako smysl pro drama a napětí, jak tomu má ve správné inteligentní detektivce být.

Napínavou detektivku Devátá oběť si můžete pořídit se slevou 30 % v e-shopu nakladatelství Mystery Presshttps://www.mysterypress.cz/devata-obet/.


Devátá oběť Devátá oběť Dana Stabenow

Na Aljašku dorazilo jaro. Sníh taje, ptáci zpívají a přírodní rezervace v srdci aljašské divočiny, domov Kate Shugakové, se probouzí k životu. Kate se věnuje jarnímu úklidu a nemá ani ponětí, že v osamělém srubu nedaleko její u... více


Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

SEVERSKÁ KRIMI Z OPRAVDOVÉHO SEVERU… Kate Shugaková se po odchodu z kanceláře návladního v Anchorage vrací do rodného kraje na odlehlém severu Aljašky, aniž by tušila, že vzápětí dostane příležitost prokázat své detektivní scho... více

Přejít na komentáře