Vypadni z mýho života! - výjimečný skutečný příběh

novinky

PR článek, 08.10.2015
Vypadni z mýho života! - výjimečný skutečný příběh

Hledáte výjimečnou knihu, která vás okouzlí svým existenciálním rozměrem? Chcete být obohaceni do života nejrůznějšími zkušenostmi, které napsal sám život? Román „Vypadni z mýho života!“ předčí vaše očekávání. Začtěte se do skutečného příběhu ženy, která měla své sny a splnila si je až v momentě, kdy udělala zásadní životní rozhodnutí. Nová kniha od autorky, která napsala bestseller Dům v Bretani.

Jedno rozhodnutí změní celý život

Román „Vypadni z mýho života!“ vychází ze stejnojmenné novely, která je na knižním trhu k dostání již od roku 2004. Spisovatelka Marta Davouze se s nadhledem vrací k událostem ze svého života, díky kterým udělala pravděpodobně nejdůležitější a nejzásadnější rozhodnutí v životě. Ve svém pozdním věku ukončila několik desetiletí trvající manželství. Vystoupila z jistoty, která ji činila nešťastnou, a vrhla se na nové dobrodružství.

Splňte si své dětské sny

Autorka svůj román začíná nostalgickými vzpomínkami na dětství. Podělí se s vámi o romantické dívčí sny, které se jí začaly plnit až ve druhém manželství. Děj románu se odehrává převážně v Praze. A přínos tohoto románu je jednoznačný – existenciální rozměr.

Sarkasmus v podání Marty Davouze

Těšte se na mistrné podání sarkastického přístupu k listopadovému vítězství a vlastnímu příběhu lásky, přátelství i zrady. Spisovatelka Marta Davouze ve svém románu „Vypadni z mýho života!“ sází na upřímnost, která zachází až do samotných detailů milostného života. Především však jde o snahu o překonání lidské osamělosti a nalezení smyslu životní pouti.

Knihu můžete koupit zde.

Komentáře (2)

kní
08.10.2015

Liší se naprosto:

Kniha Marty Davouze http://www.databazeknih.cz/knihy/vypadni-z-myho-zivota-261282 není další vydání http://www.databazeknih.cz/knihy/vypadni-z-myho-zivota-215630 - ale nová kniha, román. Původní novela je sice stejnojmenná, ale autorka použila stejný název pro svůj nový román proto, že se jí ta věta zdála nosná. Cituji z rozhovoru s ní z posledního magazínu Pátek (LN):

Vaše nová kniha - Vypadni z mýho života! - je neobvykle otevřená autobiografie. Vy jste ale už jednou knihu Vypadni z mýho života" napsala, že?

Ano, pod tímto názvem vyšla kdysi novelka, naštěstí v mizivém nákladu, protože za mnoho nestála. Tentokrát jsem se pokusila o román, jen název zůstal stejný, protože se mi ta věta zdála nosná. Nemyslím, že je to v literatuře, natož v hudbě něco neobvyklého, že se autor vrací k jednomu motivu, že jej zpracuje do jiného formátu zahrnujícího širší souvislosti. Pojala jsem to jako dobovou fresku - od raných padesátých let, tedy doby mého dětství, před dobu normalizačního marasmu, která pro lidi mého typu byla zvlášť skličující, neboť jsme svá nejlepší produktivní léta trávili v nesmyslných zaměstnáních, abychom měli na živobytí, až po období od roku 1989 dodneška.

magnolia
08.10.2015

Nevíte někdo, jak moc se liší nové vydání od toho z r. 2004? Děkuji za odpovědi.