Vychází výpravná kniha o Franzi Kafkovi

novinky

04.05.2017 / Dan
Vychází výpravná kniha o Franzi Kafkovi

Od dvojnásobného držitele Magnesie Litery Radka Malého a s ilustracemi přední české výtvarnice Renáty Fučíkové.

Život a dílo jednoho z nejslavnějších pražských rodáků, Franze Kafky, ožívá v bohatě ilustrované knize Franz Kafka – člověk své i naší doby.

Kniha představuje Kafkův život, rodinu, vztah k ženám, ale především jeho přístup k literární tvorbě. Brzy vyjde také v anglické a německé verzi.

Některá Kafkova zásadní díla jsou představena zhuštěnou formou komiksu (např. povídka Proměna), z jiných děl v knize najdeme nově přeložené ukázky (např. Dopis otci). Smyslem ukázek i úvodních kapitol je ukázat Kafku jako člověka, který byl do značné míry formován okolnostmi své doby, na což se pod sugestivním vlivem četby a mnohačetných interpretací jeho děl zapomíná.

Netradičně je též představen Franz Kafka jako člověk všední: sportovec a turista. Kniha klene oblouk až do současnosti, kdy se z Kafky nejednou stala značka výnosného obchodního artiklu.

Kromě Kafkova života a světa prazvláštních příběhů, které vytvořil a nad kterými si dodnes lámou hlavu čtenáři i odborníci, připomíná kniha také vzácnou kulturní symbiózu, kterou soužití Čechů, Židů a Němců v jednom městě představovalo.Franz Kafka - Člověk své a naší dobyFranz Kafka - Člověk své a naší dobyRadek Malý

Výpravná kniha o nejslavnějším pražském rodákovi Franzi Kafkovi přibližuje jeho život a dílo všem, kdo chtějí podrobněji poznat jeho svět. Ožívá v ní svět pražské německy psané literatury, svět jeho zájmů, rodiny a přátel a také svět prazvl...více

Komentáře (0)