Ukázka z připravovaného pokračování světového bestselleru Volání kukačky

novinky

12.06.2014 / Dan
Ukázka z připravovaného pokračování světového bestselleru Volání kukačky

Již 19. června vychází v anglickém originále dlouho očekávané pokračování světového bestselleru Volání Kukačky.

Druhý díl detektivní série od kritikou ceněného Roberta Galbraitha (pseudonym J. K. Rowlingové) nese název The Silkworm a je jednou z nejočekávanějších novinek tohoto roku.

Román The Silkworm má ambice navázat na fenomenální úspěch Volání Kukačky, v níž soukromý detektiv Cormoran Strike řešil vraždu supermodelky Luly Landryové. Již dnes představujeme ve spolupráci s nakladatelstvím Plus českým čtenářům v překladu Ladislava Šenkyříka dvě první kapitoly z románu The Silkworm - ke stažení zde (formát PDF)Volání KukačkyVolání KukačkyR. Galbraith (pseudonym)

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebe...více

Komentáře (11)

knihomolka62
14.07.2014

Vypadá to na docela dobrou sérii detektivek, to já mám ráda, třeba Kinsey Millhoneová je moje oblíbená hrdinka. Rowlingová píše dobře, čtu Prázdné místo a moc se mi to líbí. Ty knihy prostě mají šťávu, je v nich život...

Katherine5
29.06.2014

Koka - Udělala to, protože je jako J.K.Rowling je zaškatulkovaná v sekci dětská literatura, to proto, četla jsem o tom.

felia
24.06.2014

Trochu mi to připomíná detektivky P. D. Jamesové s Cordelií Grayovou. Je to velice čtivé a lidské. S knihou jsem byl hotov za odpoledne a s každou stránkou jsem litoval, že se blíží konec.

newtory
17.06.2014

Volání Kukačky. "čitateľné", ale vôbec nie oslnivé.

Koka
16.06.2014

Katherine5 - Ano, už u té první části to bylo blbé; nikdy nepochopím, proč to udělala a docela by mě zajímalo, jakou roli v tom sehrál její literární agent, co tím chtěli vyzkoušet. Ale proč v té blbosti pokračovat? No nic, jsou i vážnější knižní problémy.

Katherine5
16.06.2014

Protože, podle mě, já bych to také tak udělala, je blbé napsat první díl jako Galbraith a druhý jako J.K. Rowling, ne?

Koka
16.06.2014

Jedné věci tady nerozumím - když se hned u první části série "provalilo" (a nepochybně vědomě, ne omylem či zlovolnou indiskrétností), kdo se skrývá pod pseudonymem Robert Galbraith, tak proč se i další díl tváří, že jej nenapsala všemi známá paní J.K.R.?

Jknr
13.06.2014

Kukačka se mi moc líbila i Prázdné místo! To by bylo abych si nechal ujít i tuto knihu.

1