Tricon 2010 se představuje

novinky

25.04.2010 / paulhunter
Tricon 2010 se představuje

Kam zmizel z kalendáře českých conů tradiční fandomový Parcon? A co se stalo s polským Polconem? Kde se bude konat letošní Eurocon? A co znamená ta tajemná zkratka Tricon?

Už od loňského léta se mluví o monstrakci, která se plánuje na konec letošních prázdnin. Polský SF klub Śląski Klub Fantastyki Katowice a český Klub literární fantastiky spojily své síly a pečlivě připravují revoluční Tricon, který se odehraje na obou stranách česko-polské hranice ve městě Český Těšín/Cieszyn.

A proč vlastně Tricon? Vysvětlení je jednoduché. Česká strana pořádá akci jako Parcon, polská jako Polcon a obě akce zastřešuje evropský Eurocon, každoroční setkání fanů z celé Evropy. I proto poutá akce takový zájem fanoušků i významných osobností světové fantastiky. Mezi hosty přivítá Slezsko Stevena Eriksona, autora Malazské knihy padlých, Alana Campbella, jenž stojí za u nás nedávno vydanou Zjizvenou nocí a specialistku eurofandomu na východní Evropu, Bridget Wilkinson. Z domácích hvězd dorazí Juraj Červenák, Andrzej Sapkowski (Zaklínač, Husitská trilogie), překladatel Pavel Weigel nebo Miroslav Žamboch (Koniáš, Drsný spasitel, Líheň a další). Speciálním hostem bude Jaromír Nohavica, který pro účastníky Parconu uspořádá koncert.

Hlavní programové linie Triconu:

* literární (včetně autogramiád a setkání s autory u kávy)
* vědecká
* fantasy – tolkienovská
* soutěžní
* fanovská
* filmová, hudební a divadelní
* manga, anime a komiks
* herní (hry RPG, deskové, karetní a LARP)
* historická

Jako hlavní body programu představí organizátoři slavnostní zahajovací ceremoniál s průvodem v historických a fantaskních maskách a kostýmech a udílení evropských a národních ocenění v rámci závěrečného ceremoniálu. Dojde i na oblíbený fenomén SF a F výstav, rytířský tábor nebo filmové projekce.

Co očekávat od Triconu je doposud velkou záhadou. První střípky programu můžete nalézt na stránkách organizátorů (tricon.info), ačkoliv výše zmíněná jména dodávají akci už teď zvonivý tón. Oba SF kluby jsou zkušenými pořadateli, ovšem naposled pořádali fantastické akce před dlouhými lety a úroveň očekávání fanů se od té doby povážlivě změnila. Dokáže tým zvládnout celý Tricon?

Přesvědčit se budete moci od 27. do 29. srpna 2010 v Českém Těšíně. Pokud se zaregistrujete do konce března, bude vás účast na celém víkendu stát pouze 450 Kč, pak se cena o padesát korun zvýší. Pro kluby a skupiny nad 10 členů platí sleva. Ubytování je zajištěno v kolejích na polské straně v místě hlavního programu v cenách 140 a 210 Kč za noc. Pro (nejen) české fanoušky je možnost ubytování i v hotelech a penzionech na naší straně v cenách od 450 Kč.

Více na: http://tricon.info/

Komentáře (0)