Tipy na letní čtení

novinky

PR článek, 23.07.2019
Tipy na letní čtení

Léto se pomalu přehupuje do své druhé poloviny, ale pro nás čtenáře to stále znamená spoustu dalších slunečných dní a pozdní západy slunce, díky kterým můžeme číst až do hluboké noci. Jakým čtením tedy ty delší dny vyplnit?

Někteří čtenáři v létě preferují oddechové romány, jiní se díky většímu množství času rádi ponoří do komplikovanější a rozsáhlejší literatury. Dnes sice zůstaneme pouze u proźy, ale vězte, že si v našich tipech přijdou na své oba zmíněné čtenářské tábory. Zkuste naše doporučení prolétnout očima i v případě, že vybrané žánry nejsou vaším šálkem kávy. V rámci instagramové výzvy #tojanectu totiž během tohoto léta vystupujeme z komfortní zóny a dáváme šanci literárním žánrům a tématům, která jsme doposud míjeli.


Oddechovka, která potěší především ženy

PAN SLUŠŇÁK

Jiskřivý příběh z novinářského prostředí, ve kterém se hra na kočku a myš posouvá na úplně novou úroveň – to je Pan Slušňák. Bylo nebylo, mladý právník Lucas se v rámci poznávání newyorského života seznámil se svůdnou Carmen. Po jejich společné noci mu však vyrazilo dech to, co si o sobě přečetl v jejím novinovém sloupku: Milý, ale značně nezkušený a neohrabaný. Tím startuje slovní přestřelka, výměna názorů, hodnocení a shazování na očích celého New Yorku. Carmen totiž už není jediná, která píše sloupek o sexu, Lucas alias Pan Slušňák se rozhodne vrátit úder.
Dostaňte se společně s našimi hlavními aktéry do redakce jednoho z nejčtenějších lifestylových magazínů, poznejte život v New Yorku – jeho úskalí, divoké snobské večírky i krásu. Začtěte se do Pana Slušňáka, který nabízí nejen šťavnaté kapitoly věnované Lucasovi a Carmen.


Mysteriózní román s prvky popkultury 60. let

TEMNÝ EXPERIMENT

Ať už jste fanoušky seriálu Stranger Things, nebo vás tento fenomén úplně minul, neměli byste přehlédnout hit letošního léta s názvem Temný experiment. Ten slibuje napínavé dobrodružství z prostředí podivné vědecké laboratoře, sympatické hlavní postavy a jako třešničku na dortu přiblížení života v Americe 60. let.
Klíčovou postavou příběhu je Terry Ivesová, která by se ráda zasadila o lepší podmínky v Americe i celém světě. Tato studentka žije jako každý jiný teenager v zemi – ráda se poflakuje s přáteli, chodí na brigádu, zažívá první lásku, užívá života. Ale když se dozví o tajném vládním experimentu, který může znamenat lepší budoucnost pro všechny, neváhá a rozhodne se zapojit. Netrvá dlouho a po několika setkáních s doktorem Martinem Brennerem a podivných pokusech zjišťuje, že v celém tom projektu něco nehraje. A ona to musí zastavit dříve, než se nebezpečí dotkne i jejích blízkých. Ale není už v tuto chvíli příliš pozdě?


Epické vyprávění o jedné z největších námořních záhad

EREBUS

Pokud se chystáte na dovolenou zaoceánskou lodí, raději bychom toto čtení odložili až na dobu po návratu. Atmosféra a vykreslení osudů posádky vás totiž tak vtáhnou do děje, že i v pohodlí domova se budete cítit, jako byste se plavili rozbouřeným mořem. A tato výprava neměla zrovna šťastný konec…

Expedice britského námořnictva pod vedením Benjamina Franklina si stavila jasný cíl: zjistit a vyzkoušet, jak obeplout Ameriku od severu a proplout tak mezi Kanadskými arktickými ostrovy z Atlantiku do Pacifiku. Jak jistě víte, výprava byla nejen neúspěšná, ale skončila obrovskou tragédií. Po stopách jedné z lodí nesoucí název Erebus se rozhodl vydat slavný Michael Palin a ve svém románu zprostředkoval čtenářům dechberoucí obraz celé expedice i jejího konce. Kniha je napěchována historickými fakty, kartografickými materiály, fotografiemi, přesto neztrácí čtivost. Nemějte strach, pokud vás dosud literatura založená na skutečných historických událostech příliš nelákala. Z Ereba budete mít stejný, ne-li větší čtenářský požitek než z fikce. Tento skvost s krásnou obálkou doporučujeme i náročnějším čtenářům.

Pan Slušňák – koupit
Temný experiment – koupit
Erebus – koupit


Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

Poznejte nejprovokativnější sexuální vztah, jaký kdy nějaký pár měl. Lucas Callahan se vzdal snoubenky a maloměstské budoucnosti s právnickým titulem a rozhodl se zkusit štěstí v New Yorku. Uchytí se v časopise Empire a věří, ... více


Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Tajemná laboratoř. Ďábelský vědec bez minulosti. Jestli si myslíte, že znáte pravdu o matce Jedenáctky, připravte se, že s ní tenhle prequel veleúspěšného seriálu Stranger Things pořádně zahýbe. Je léto roku 1969 a Amerikou zm... více


Erebus - Příběh ztracené lodi Erebus - Příběh ztracené lodi Michael Palin

Loď Jejího Veličenstva Erebus byla jednou z prvních velkých průzkumných lodí, veteránka z přelomových plaveb na kraj světa. V roce 1848 zmizela v Arktidě a její osud se stal záhadou. V roce 2014 byla nalezena. Toto je její pří... více


Přejít na komentáře