Terry Pratchett: Obléknu si půlnoc

novinky

10.10.2011 / paulhunter
Terry Pratchett: Obléknu si půlnoc

Nakladatelství Talpress chystá na konec října další díl ze slavné série Úžasná Zeměplocha s názvem Obléknu si půlnoc (I Shall Wear Midnight, 2010). Kniha byla v loňském roce oceněna cenou Andre Norton.

Tonička Bolavá, s níž jsme se setkali už třikrát v předchozích dílech tetralogie, má tentokrát víc práce než obvykle. Starý baron Chumfurttam, o něhož se starala, zemřel. Je třeba najít mladého barona Rolanda v Ankh-Morporku. Tonička se pro něj vydá a její osobní strážci - Nac mac Fíglové - trvají na tom, že poletí s ní. Ti si ovšem své povinnosti jako vždycky vysvětlují po svém. Pak se objeví Úskočný muž, děsivý lovec čarodějek. Tonička se rychle vrací zpět do rodného kraje, kde je třeba připravit pohřeb starého a svatbu mladého barona, ale Úskočný muž ji pronásleduje. I když není sama - kromě pomoci, se kterou všichni počítají, se objeví i pomoc, kterou by opravdu nikdo z nás nečekal -, střetnutí bude těžké. Poslední díl příběhu by měl mít šťastný konec, ale znáte Terryho Pratchetta. Kdo ví?

Kniha vyjde v měkké vazbě v rozsahu 448 stran v tradičním překladu Jana Kantůrka.

Zdroj: talpress.cz, wikipedia.org (I Shall Wear Midnight), locusmag.com

Komentáře (9)

Senza Jenka
17.10.2011

Já začala Otcem prasátek a tahle kniha se mi líbila si nejvíc. Přiznávám, že některé další už mi trochu splývají, ale Otec prasátek je prostě jednička :o)

Azizi
13.10.2011

Don: Zeměplocha má akoby niekoľko hlavných línií (sérií)... Aj keď nie sú oficiálne pomenované, ale rozdiely medzi nimi sú a to podľa mňa celkom zásadné. Ide o to, že niekomu sa veľmi páčia všetky knihy, niekomu Terry Pratchett nesadne naopak vôbec a niekto (ako som ja), tam vidí skutočne aj tie rozdiely. Lenže ja som si všimla, že sa to nedá zovšeobecňovať, pretože keď, tak každému sa páči niečo iné. Zhodou okolností ja mám najradšej Mrakoplaša (teda práve sériu začínajúcu knihou Barva kouzel), ďalej Smrťa (kde patrí aj kniha Mort) a samozrejme aj mnoho ďalšieho (i z iných sérií). Ale naopak viem, že veľa ľudí Mrakoplaš až tak neoslovil. Takže jediné čo ti môžem poradiť, ak ťa tie knihy zas úplne neodradili, skúsiť nejakú ešte z inej série...
Hlídka
Čarodějky
Vlahoš
Iné (ako Pohyblivé obrázky, Malí bohové, Pyramidy...)
Prípadne ja ešte osobne odporúčam knihu Otec prasátek, ktorá mňa hneď po knihách s Mrakoplašovm oslovila asi najviac.
Tu je zoznam kníh v poradí, keď na niektorú klikneš, objavia sa aj všetky jej podobné tituly http://www.discworld.cz/knihy/

Paulhunter: Súhlasím s ostatnými, teda Barva kouzel :)

Don
13.10.2011

Navážu dalším dotazem na místní Zeměplošce (Zeměplocháře?), četl jsem Barvu kouzel a pak ještě Morta a nijak zvlášť mě to nebavilo, má cenu dávat Zeměploše ještě šanci nebo si s klidným srdcem říct, že to není pro mě?

elfos
12.10.2011

Taky bych začala jedničkou :-) .... Vlastně jsem i začla, Barva kouzel byla první, kterou jsem četla, a pak postupně další jak šly za sebou.

čertina
12.10.2011

souhlasím s pistalkou.Barva kouzel byla před mnoha lety má první a nyní mám prečetovek sedmadvacet.

paulhunter
12.10.2011

zlovlk: díky za upozornění, nějak mi to podle jména vyznělo jako muž.

Jinak - pro "Zeměplocháře" - ještě jsem se k žádné knize nedostal, protože nevím, jestli mě Pratchettův humor bude bavit, tak se chci zeptat, kterou doporučuje pro začátek? Díky.

zlovlk
12.10.2011

Andre Norton je žena! I když uznávám, že na některých fotografiích může působit poněkud androgynně...

Verrrunka
12.10.2011

Jůůů a já se bála, že už nic od Terryho nebude :)

1