Tajemné místo opředené znepokojivými pověstmi...

novinky

PR článek, 14.09.2021
Tajemné místo opředené znepokojivými pověstmi...

Tajemné místo uprostřed alpských lesů je opředené znepokojivými pověstmi...
Sarah Pearse: Sanatorium


Impozantní hotel Le Sommet, napůl ukrytý v lese a zastíněný hrozivými vrcholky švýcarských Alp, byl vždy zlověstným místem. Kdysi opuštěné sanatorium, které dlouho provázely znepokojivé pověsti, je nyní zrekonstruováno na luxusní hotel. A je tím posledním místem, kde by Elin Warnerová chtěla být...
Ale vzala si volno od své práce detektiva, aby zde mohla oslavit zasnoubení svého bratra Isaaca a jeho přítelkyně Laury. Po příjezdu uprostřed hrozivé bouře se Elin okamžitě cítí divně – hotel ji bez zjevného důvodu znepokojuje. A když ještě následujícího rána zjistí, že Laura zmizela, musí Elin věřit svým instinktům i tomu, že ji dokáže najít.
Bouře uzavře všechny přístupové cesty, a čím déle je Laura nezvěstná, tím více začínají ostatní hosté panikařit. Elin je pod tlakem, aby Lauru našla, jenže nikdo si nevšiml, že se ztratila další žena. Jediná, která mohla ostatní varovat, jak velké nebezpečí jim všem hrozí…


Ukázka z knihy:

„Vyděšená Adele se hrabe po kolenou vpřed.
Sevření kolem kotníku se uvolní. Slyší nevrlé odfrknutí, zběsilé šelestění – ani slovo omluvy, nic, co by naznačovalo, že to bylo náhodné.
Někdo na ni ve tmě číhal. Čekal, aby jí podrazil nohy.
Hlavu jí zaplňují otázky, ale ona je nechává bez povšimnutí. Musí se dostat pryč. Utéct.
Natáhne se dopředu, zvedne se na nohy a začne utíkat. Neodvažuje se ohlédnout zpátky. Její oči propátrávají inkoustovou čerň krajiny kolem.
Mysli, Adele, mysli.
Vracet se do hotelu by nedopadlo dobře. Když se dostane ke dveřím, bude muset vydolovat průkazku na otevření budovy – a to zabere příliš mnoho času. Dostihnou ji.
Les.
Když doběhne mezi stromy, do tmy pod jejich korunami, pak by se jim mohla ztratit. Adele utíká rychle, jak jen může, do mírného svahu ke kraji lesa; za sebou slyší kroky a dýchání.
Tady může být ve výhodě: tuhle pěšinu zná – v létě tudy šla.
Cesta se líně klikatí lesem nahoru, přes potoky, které se valí po stráni a odnášejí do údolí vodu z tajícího ledovce.
Z hlavní cesty odbočuje několik stezek. V létě se tudy jezdí na horských kolech.
Zahne, míří na jednu z nich. Pokusí se takhle útočníkovi ztratit.
Adele běží po pěšině, adrenalin v ní pumpuje, ve sněhu se jí zouvají boty. Po pár minutách se jí dme hruď, dýchání je rychlé, nepravidelné, ale je si jistá, že jim uniká. Už je neslyší..."SARAH PEARSE vystudovala angličtinu a tvůrčí psaní na univerzitě ve Warwicku, poté dělala PR různým zavedeným značkám. Když jí bylo dvacet, přestěhovala
se do Švýcarska a každý volný okamžik strávila poznáváním hor; dosud vlastní dum v alpském městečku Crans-Montana, v dramatickém prostředí, které se stalo inspirací pro její knihu.
Sarah vždy přitahovaly věci temné a nahánějící hrůzu – odlehlé prostory a opuštěná místa –, takže když si přečetla v místním švýcarském časopisu článek o historii zdejších sanatorií, bylo jí jasné, že našla námět pro svou prvotinu Sanatorium.
Žije u moře v jižním Devonu s manželem a dvěma dcerami. Sarah můžete sledovat na Twitteru (@SarahVPearse) či Instagramu (@sarahpearseauthor).


Sarah Pearse: Sanatorium, přeložili Libuše a Luboš Trávníčkovi, vydalo nakladatelství Kalibr, 368 stran, doporučená cena 399 Kč - Koupit můžete zdeSanatoriumSanatoriumSarah Pearse

Le Sommet, napůl ukrytý v lese a zastíněný hrozivými vrcholky švýcarských Alp, byl vždy zlověstným místem. Kdysi opuštěné sanatorium, které dlouho provázely znepokojivé pověsti, je nyní zrekonstruováno na luxusní hotel. A je tím posledním m...více

Komentáře (2)

Skala317
14.09.2021

Prečo by som sa mal chcieť dobrovoľne báť? To k ničomu nevedie...

Gabetina
14.09.2021

To vypadá dost slibně! :)