Superman: Co se stalo s Mužem zítřka?

novinky

29.06.2011 / paulhunter
Superman: Co se stalo s Mužem zítřka?

Nakladatelství BB Art si pro komiksové fanoušky připravilo další z děl slavného scénáristy Alana Moora (1953) s názvem Superman: Co se to stalo s Mužem zítřka?, který představuje konec jedné éry série o Supermanovi. Pomohl změnit jeho pojetí a nastavil dalším superhrdinským komiksům vysokou laťku. Komiks, který ovlivnil i Neila Gaimana, vůbec poprvé vychází v českém jazyce.

„Proč ty nejšlechetnější lidi nejvíc trápí svědomí?“

Byl to dokonalý muž – ztělesnění spravedlnosti. Přišel z vesmíru a konal jen dobro. Padesát let bojoval se silami zla, chránil nevinné a byl inspirací pro celý svět. Ale dříve či později musí všechno skončit.
Dokonce i Superman.
Klasický příběh Alana Moora a Curta Swana „Co se stalo s Mužem zítřka?“ představuje konec jedné éry Posledního syna Kryptonu a nastavuje dalším superhrdinským komiksům hodně vysokou laťku.
Moorovy příběhy o Supermanovi, které tu poprvé vycházejí v jednom svazku, ztělesňují ideály, které z tohoto nalezence z jiné planety učinily největšího hrdinu na Zemi.
Jsou to přirozeně smyšlené příběhy. Nejsou ale takové všechny?

Superman je nejmocnější bytost na Zemi. Jako jediný přežil katastrofu, která zničila jeho rodnou planetu Krypton, a z ochrany svého nového světa učinil celoživotní poslání. Hájil pravdu a spravedlnost… ale všechno má svůj konec. Na to, jak ze světa odchází Ocelový muž, odpovídá v tomto svazku nejlepší komiksový scenárista Alan Moore a kreslíři Curt Swan, Dave Gibbons a Rick Veitch.


Příběhy:
Superman: „Co se stalo s mužem zítřka?"
Scénář: Alan Moore
Kresba: Curt Swan, George Pérez

Superman a Bažináč: Hranice džungle
Scénář: Alan Moore
Kresba: Rick Veitch

Superman Annual: Pro muže, který má všechno
Scénář: Alan Moore
Kresba: Dave Gibbons


Zdroj: bbart.cz, kultura.idnes.cz

Komentáře (0)