Spisovatelka Simona Monyová zavražděna

novinky

04.08.2011 / Metal Messiah
Spisovatelka Simona Monyová zavražděna

V Brně-Obřanech byla ve středu 3.8.11 zavražděna spisovatelka Simona Monyová. Psala romány pro ženy. Podezřelým z vraždy je její o rok starší manžel. Mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová ČTK k případu řekla, že v Obřanech zemřela po několika ranách nožem čtyřiačtyřicetiletá žena napadená manželem. Za vraždu mu hrozí až 18 let vězení. Informace k totožnosti oběti ale neupřesnila. Manžel byl zraněn a je v péči lékařů.

Incident byl ohlášen ve středu kolem 22:00. Když záchranáři dorazili na místo činu, byla Monyová již po smrti. Její manžel utržil těžká zranění a byl okamžitě převezen do nemocnice. "Proto jej zatím nebylo možné vyslechnout. Motiv činu neznáme. Snad jej zjistíme při vyšetřování," uvedla mluvčí. Předpokládá, že muž bude za vraždu obviněn v nejbližších dnech.

Simona Monyová
Narodila se 17. 3. 1967 v Brně. První knihu vydala v roce 1996 a jmenovala se Osud mě má rád. Od té doby vydala přes dvě desítky úspěšných románů. Mezi čtenářsky neoblíbenější tituly patří například: Deník citového vyděrače, Kudlanka bezbožná, Otcomilky, Tchyně a uzený, Střípky z ložnic a další. Monyová byla podruhé vdaná a měla tři syny.

Zdroje: ČTK, idnes.cz

Komentáře (13)

Rockwood
18.08.2011

Nikdy jsem nečetl její romány a když vyslovili její jméno v médiích nevěděl jsem o koho se jedná. Asi je to trapný a asi je to velká mezera, nevím. Nicméně po tom, co jsem zjistil o koho jde, tak mi to příjde smutné. Smutné že takovouhle smrtí v takovém věku zemřela tak nadaná autorka. Ve světě se dějou hrozná zvěrstva.

SLea
08.08.2011

Nemůžu se z toho vzpamatovat. Byla to moje nejoblíbenější spisovatelka. Jak se něco takového může stát? Kde byla ta ochranka...ta bezpečnostní služba? Celá naše rodina opravdu truchlí. Všechny generace jsme četly její knihy....Je to opravdu hrozná tragédie...už nikdy nevyjde žádná její kniha....Upřimnou soustrast všem pozůstalým.

asam
07.08.2011

Nechápu, jak se něco takového mohlo stát. Velká škoda. Upřímnou soustrast všem pozůstalým.

e-Lisbeth
05.08.2011

na spisovatelku S. Monyovou jsem narazila až na těchto stránkách. Právě jsem přečetla jednu z jejích knih - Kudlanka bezbožná a nyní je jasné, jak moc čerpala ze svého skutečného života :-(. Lidé snadno řeknou, proč ze vztahu neodešla, ale vždy to není tak moc jednoduché a kdo to sám nezažil, těžko může soudit! R.I.P.

betule
04.08.2011

Je mi to moc líto je byla výbornou spisovatelkou.Každý kdo knihy četl tak se v každé viděl nebo alespoň já ano.

Violetti
04.08.2011

Po pravdě - nikdy jsem od ní nic nečetla, ba ani jsem o ní neslyšela. Ovšem taková zpráva je hrozná ať jde o kohokoliv! Je mi to líto už proto, že měla v podstatě celý život před sebou...

Alish
04.08.2011

Je těžké zadržet slzy, lze vůbec pochopit takovou strašnou věc? Budete navždy v našich srdcích...

enigma21
04.08.2011

Paní Simono budete mi chybět vaše knížky mám všechny ale už si žádnou novou nepřečtu:-((((((

1