Rušný Brooklyn pohltí i vás

novinky

PR článek, 15.02.2016
Rušný Brooklyn pohltí i vás

Pokud vám můžeme doporučit nějakou knihu k přečtení, pak je to rozhodně „Brooklyn“ od Colma Toibína. Jedná se o jeden z nejlepších irských románů současnosti. Stal se předlohou ke stejnojmennému filmu, jehož premiéry se v Čechách dočkáme koncem února. Již nyní vás upoutá třemi nominacemi na Oscary. A jak nejlépe se na něj můžete naladit? Ano, právě přečtením jeho knižní předlohy.

Ze zapadákova do velkoměsta
Obyčejná mladá žena odjíždí za prací do New Yorku. Není to však čistě její rozhodnutí. Podnět jí k tomu dala její rodina. Naše knižní hrdinka se jmenuje Eilis a do New Yorku se stěhuje s vidinou lepší budoucnosti. Jenže tak obrovská změna nemusí být pro každého. Vždyť Eilis pochází ze zapadákova. Jak moc se jí život změní, když začne žít v jednom z největších měst na světě?

Samotu dokáže zažehnat láska
Šok. Přesně to Eilis zažila v momentě, kdy se přes oceán dostala z malého irského městečka Enniscorthy do newyorského Brooklynu. Neznámé prostředí, které je jí cizí, ji ovládne samotou. Cítí se jako vyhnanec. Stýská se jí po rodném městečku. Propadá již zoufalství, když v tom momentě do jejího života vstupuje pohledný italský dělník a její stesk se stále zmenšuje. Eilis začíná rušný New York vyhovovat. Přichází mu na chuť.

Nejtěžší rozhodnutí v životě
Vše se ale znovu změní. Eilis se musí vrátit do svého rodného Irska. Tím se vrací i její předchozí život. Nalézá zde novou lásku. Jenže tím se stále více cítí rozpolcená. Její srdce nyní bije pro dva různé světy. Pro jaký se rozhodne? Zvítězí rodný zapadákov, nebo rušný New York? Na kterém místě se bude cítit skutečně šťastná? Dozvíte se v knize „Brooklyn“, jejíž příběh je okořeněný bezděčným, nuceným i bláznivým humorem.

Filmovou knihu můžete koupit s 20 % slevou zde.BrooklynBrooklynColm Tóibín

Román irského autora Colma Toibína Brooklyn vypráví prostý příběh obyčejné mladé ženy, která na popud rodiny odejde za prací do New Yorku. Dobrý úmysl sestry a matky podpořený tou nejlepší vůlí ze strany samotné Eilis vede k tomu, že dívka ...více

Komentáře (0)