Rowlingová zřejmě napíše další díl Pottera, a ne jeden

novinky

10.10.2010 / Rockwood
Rowlingová zřejmě napíše další díl Pottera, a ne jeden

Spisovatelka J. K. Rowlingová prý podlehla šílenství kolem Harryho Pottera a svým oddaným čtenářům v budoucnosti zřejmě nabídne zbrusu nový příběh o mladém čarodějovi. Přiznala to v talk show Oprah Winfreyové s tím, že možná dílů vznikne dokonce ještě víc.

„Mohla bych nakonec napsat osmý, devátý, desátý díl. Nebudu vám tady říkat, že to nenapíšu. Nemyslím, že napíšu… mám pocit, že jsem vyčerpaná, ale nikdy člověk neví a neměl by říkat nikdy,“ spekulovala Rowlingová dvojsmyslně.

Na ni samotnou však prý velmi smutně působí fakt, že příběh v díle Harry Potter a Relikvie smrti končí. „Bylo to moc smutné,“ přiznala k rozloučení s postavami sama Joanne.

Na svou románovou ságu je hrdá a těší se na další projekty. „Napsala jsem to. A jsem velmi pyšná, že jsem to zvládla. Ale teď nastala nová fáze,“ tvrdí slavná autorka.

Článek byl převzat ze serveru novinky.cz

Komentáře (37)

LordSnape
07.01.2016

Rowlingové dochází drobáky na ty vysoké náklady co si pořídila... Ale vzhledem k tomu, že zdrojem článku jsou Novinky, nechává mě to chladným, páč nejsem ani fanda HP... Kdy se dočkáme článku z Blesku?

Shtiepun
07.12.2011

Rockwood: Pochybuju, že si to ještě přečteš, ale stejně si nedokážu odpustit jednu poznámku. Pořád tady mluvíš o reklamě. Ale pokud se nemýlím, byl původně Harry Potter vydán jen v nákladu 500 výtisků. Co ty na to?

Rockwood

Omyl, takovéhle nápady právě přicházejí třeba při procházce po ulici :). A já přestanu se svými názory, který si samozřejmě pro sebe nenechám (už jsem hold takový), až paní Rowlingová dokáže něco víc. Zatím dokázala jen splácat od každého trochu do hromady (Mě stejně nikdo nevymluví Čarodějnice školou povinné říznuté Tolkienem) a nějak to sesmolit. A co ještě dokázala je pár obvinění z plagiátorství, přičemž jedno mělo takové pádné opodstatnění, že se žaloba dostala z pouhého nakladatelství na Rowlingovou samotnou. To je opravdu něco... Ne prostě jak říkám, až ukáže, že má vlastní mozek a vlastní fantazii a že dokáže napsat něco úplně jiného, něco úplně mimo mísu, co nebude čelit tolika obvinění a nebude tak podezřelé, pak ano.

Z toho totiž pramení část mého skepticizmu vůči ní. Z těch obvinění... Pravda, takových obvinění se u slavných objeví vždycky docela dost, závist a podobné věci, ale nějak mi nesedí fakt, že to stále nesmetli ze stolu a furt se to projednává :).

Už dám pokoj, jen se stále opakuju a když to někdo nechce pochopit co tady říkám, když nikdo nechce pochopit co tím vším myslím, tak to hold nepochopí i kdybych to tu opakoval tisíckrát. Prostě to zakončím tím, že chci být samotnou Rowlingovou přesvědčen, že psát umí a že má VLASTNÍ fantazii... a to nejlíp dokáže nějakou další knihou s jiným tématem :)

TheQuitush

Jistě, tak si zkus představit, že si napsal 7 takových knih. V tom případě si tedy myslím, že Rowlingová něco dokázala. Možná je to jen jedna série, ale ten nápad! Člověk nejde jen tak po ulici a neřekne si: "Jé, napíšu sedm knih se jmény Harry Potter a budou o tomhle a tomhle." Dřina v tom podle mě je,
Ale, máš pravdu. Svůj názor si nech. A já si nechám ten svůj.

Rockwood

TheQuitush... no jo, jenomže já ji nesoudím jako "kolega" ale jako čtenář, což je docela podstatný rozdíl. A navíc ono se strašně krásně říká buďme si rovni a pak se pomlouvejme, ale ruku na srdce, nepíšeš to teď náhodou, protože se to tobě hodí? Nikdy jsi nekritizovala něco, víc než seš ty? Já nedělám žádný odborný sloupek, já pouze vykřikuji jako rybka v moři... a kdo všechno ji v tom moři uslyší?

A navíc, pokud bych měl dokázat to co ona, abych ji směl kritizovat, pak by myslím bylo fér, dokázat to co ona, abychom jí mohli zastávat :)

TheQuitush

Svoji účast na toto téma zakončím takto:
Než budete pomlouvat Rowlingovou, že nic neumí, zkuste napsat 7 knih na jedno jakékoli téma a proslavit je takto. Až to dokážete, napište mi a pak můžeme pohovořit o tom, jaké na tom má zásluhy. Dík a nazdar!

denise.spring

oprava - na další kouzelnické díly :D

denise.spring

Já bych k tomu dodala to, že jestli má nové nápady na další kouzelnické série, tak by měla udělat novou sérii... třeba z jiný kouzelnický školy nebo podobné :)

1