Recenze na Databázi knih

novinky

11.07.2012 / Dan
Recenze na Databázi knih

Píšete rádi recenze na knihy?

Když kliknete v detailu knihy na ikonu "Recenze" a na odkaz "napsat vlastní recenzi", můžete se s ostatními návštěvníky webu dělit se svými pocity z knih. Vaše recenze se objeví pod zmíněnou ikonou Recenze v detailu knihy a zároveň v sekci Recenze.

Autory recenzí, jejichž příspěvky se nám budou líbit, oslovíme, a budeme s nimi chtít navázat další spolupráci. Budou si moci vybírat ze zbrusu nových knih, které v předstihu zdarma získají k přečtení a následnému napsání recenzí.

V úvodu recenze by mělo být stručné vylíčení o obsahu, poté kritika dostatků a nedostatků a nakonec shrnutí a napsání definitivního rozsudku. Přitom by člověk neměl používat spoilery?

Pro běžné hodnocení knihy prosím používejte komentáře pod knihou.

Recenze si můžete již teď prohlížet v hlavním menu v sekci Recenze.

Komentáře (18)

paulhunter
23.07.2012

Prozatím jsme nikoho neoslovovali, protože recenzní výtisky budou uvolněny až za nějakou dobu.
Každopádně si myslím, že by uživatelé měli přidávat recenze bez ohledu na to, jestli je pak vybereme anebo ne. Nejde přece jen o recenzní výtisky, ne? ;-)

vhojta
18.07.2012

Přidal jsem svoji první recenzi. Takhle nějak by to mohlo vypadat do budoucna. Děkuji za komentáře.

paulhunter
14.07.2012

malc8k: to zatím netušíme. Bude se to odvíjet jak podle množství uvolněných knih od nakladatelů / vydavatelů / obchodů, tak i podle úrovně recenzí. Mohou být ale rovněž osloveni i uživatelé s kvalitními komentáři.

Předně bych ale doporučil dát si s recenzí záležet, aby byla hlavně bez chyb a přínosná pro ostatní. Tzn., že pokud někdo napíše pět šest řádků anotaci knihy a pak v krátkosti, že se kniha líbila, ale nic konkrétního, tak to ostatním asi moc nedá. Spíše se zaměřit na konkrétní rozbor knihy z hlediska plusů, záporů, než nějakou obecnou charakteristiku.

paulhunter
14.07.2012

Na svém blogu můžeš mít samozřejmě cokoliv, ale k tomuhle už jsem se jednou vyjádřil. Externí odkazy by měly být na profesionálnější weby (zpravodajské, literární servery atd..), které se recenzemi knih přímo zabývají, než na s prominutím amatérské weby, protože tím si akorát jejich autoři dělají reklamu. Navíc tyhle blogy jsou nestálé a aby si musel prohlížet čtenář recenzi na blogu, kde to všude bliká, jsou tam srdíčka apod.. to opravdu není třeba. Samozřejmě jsem to přehnal, ale jen to jen příklad.

Myslím, že nebude problém, když svou recenzi překopíruješ sem do speciálního editoru a když bude recenze přímo tady. Přesný postup jsem psal níže.
Na Databázi knih se ty recenze neztratí a budou pak nakonec v jedné sekci.

Díky za pochopení.

laurdes
14.07.2012

Omlouvám se, ale pořád jsem ještě z diskuze nepochopila, jestli vadí, když stejnou recenzi budu mít na svém osobním blogu - konkrétně presage.blog.cz. Ráda bych se totiž zúčastnila, ale přijde mi drobet nesmyslné, abych nemohla přidat recenzi na blog, který byl k tomuto účelu vytvořen, jenom proto, že se recenze vyskytuje už zde. Tak jak je to? :)

DustinMind
13.07.2012

malc8k: To bude tím, že po úpravě toho hotovýho textu musíš dole zaškrtnout publikaci.

paulhunter
13.07.2012

1) http://www.databazeknih.cz/knihy/sberatel-nevest-64212
2) klik na Recenze
3) "napsat vlastní recenzi"
4) vyplnit všechny položky - tj. název + text, případně obrázek a nezapomenout na hvězdičkové ohodnocení
5) uložit provedené úpravy
6) publikace

paulhunter
13.07.2012

No tak to je zvláštní, protože jsme to teď vyzkoušel a funguje to bez problémů (i všem ostatním). Dokonce jsem to zkusil u stejné knihy, na kterou jsi psal recenzi. Zkus to kdyžtak ještě jednou.

1