Ptejte se autorky bestselleru Bábovky

novinky

31.07.2017 / Dan
Ptejte se autorky bestselleru Bábovky

Databáze knih připravuje rozhovor s Radkou Třeštíkovou, autorkou bestselleru Bábovky (2016) nebo nového detektivního románu Osm. A vy se na rozhovoru můžete podílet!

Nikoliv do komentářů, ale zde nám posílejte své otázky na autorku (odkaz skočí na stránku sli.do, kde se otázky zadávají. Zároveň jdou lajkovat pomocí palců) Necháme se inspirovat a některé z nich paní Třeštíkové položíme. Neváhejte a ptejte se :-)


O autorce:
Radka Třeštíková vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a sedm let působila ve funkci firemního právníka. Žije s manželem fotografem Tomášem Třeštíkem a jejich dvěma dětmi. Detail autorky zde.OsmOsmRadka Třeštíková

Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, ...více


BábovkyBábovkyRadka Třeštíková

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Ja...více

Komentáře (12)

NovakKatarina
04.08.2017

Koukám, samý čtenář tady :-) Lidi, čtěte ty články do konce, ať nejste za trubky :-) Zrovna tenhle se dá přečíst na jeden nádech.

Marthas
02.08.2017

Lidi jsme čtenáři, tak se snad počítá s tím, že umíme číst.-)
Admin říkal, že to máte posílat na odkaz v textu čili na tuhle adresu: https://app.sli.do/event/ql2wqpqe/ask
Předpokládám, že na dotazy zde (v komentech) se nebude brát zřetel.

cace
02.08.2017

Bábovky jsem přečetla - důvtipně propletené. V dalších knihách doporučuji zaměřit se na něco pozitivního - morálka hodnoty. Styl psaní je čtivý a je škoda propadat negativním pocitům. Moje dcera začala číst a zhodnotila: "Mami, v tý knize není vůbec nic hezkýho". Víte, jak to myslím - hodně štěstí, máte potenciál. Ale ať se lidi povznesou, toho ostatního máme všichni každý den plno. Sama bych ráda uměla napsat knihu, ale není to holt tak jednoduché. Moje otázka - jak jste se k nápadu psát dostala? Jak dlouhá cesta od myšlenky k ralizaci to byla? Je to víc o nápadu a psaní nebo víc o té práci okolo?

SelenaDemi428
01.08.2017

Dobrý den, zajímalo by mě, jak dlouho knížku připravujete. A máte rozepsaných vždy více knih? Děkuji za odpověď.
Jinak vaše knížky se mi moc líbí, jen tak dál :).
- Míša

Tánička11
01.08.2017

Dobrý den,
nebo bych radši řekla ahoj. Nemám ráda upjaté maily a komentáře a tak se omlouvám někdy za svojí drzost. Ani nevím na co se vás mám zeptat, ani jednu knihu jsem od vás nečetla i když bych hodně chtěla ale ještě jsem se prostě nedostala. Asi bych se zeptala na to jak vás napadlo psát jen přece není to běžné povolání. A k tomu neměla jste někdy strach váš román zveřejnit, nepochybovala jste někdy o tom že by mohl být nějak dobrý, nebo bylo vám jedno jestli bude kniha dobrá či ne hlavní bylo že jí zveřejníte?

děkuji za odpověď
vaše čtenářka

Kristyna95
01.08.2017

Dobrý den,
zajímalo by mě, zda bylo hodně náročné najít vydavatelství, které by přijalo vaší prvotinu, když jste v té době byla ještě neznámá autorka, která se rozhodla ukázat své "šuplíkové" dílo na světlo?
Děkuji za odpověď

Cindova
01.08.2017

Dobrý den Radko,

chtěla bych se zeptat, zda se při vytváření postav inspirujete ve stém okolí, či zda spíš popouštíte uzdu své fantazii. Děkuji za odpověď.

Dan
01.08.2017

Zdravím komentující,

otázky prosím směřujete do odkazu v článku výše, který jste asi přehlédli :) Díky.

1