Prodeje trilogie Padesát odstínů překročily hranici půl milionu výtisků

novinky

11.02.2015 / Dan
Prodeje trilogie Padesát odstínů překročily hranici půl milionu výtisků

..a teď míří do kin.

Celosvětově nejúspěšnější kniha posledních let, erotický román Padesát odstínů šedi od E L James, přichází zítra do českých kin. Nakladatelství XYZ, které knihu vydalo v září 2012, ji nyní přináší čtenářům v nové podobě s filmovou obálkou.
Prodeje Padesáti odstínů šedi překročily magickou hranici 250 tisíc kusů. Společně s navazujícími dvěma díly Padesát odstínů temnoty a Padesát odstínů svobody se prodeje celé trilogie dostaly za hranici půl milionu výtisků.

I přes neobyčejně vysoká čísla prodejů je zájem o knihu stále obrovský a celá trilogie si i nadále nachází nové čtenáře.

„Očekáváme, že nové vydání s filmovou obálkou dostane Padesát odstínů šedi opět na vrchol žebříčku bestsellerů. Film poutá ke knize velkou pozornost; již samotné zveřejnění prvního traileru loni v létě způsobilo skokový nárůst prodejů prvního vydání zhruba o 50%.  Zájem o nové vydání by měla podpořit i jeho cena, kterou jsme stlačili pod 300 Kč,“ říká Josef Žák, obchodní a marketingový ředitel Albatros Media.

Nakladatelství XYZ vydalo v prosinci 2014 Padesát odstínů šedi také jako audioknihu. Všechny tři díly trilogie se prodávají i jako eknihy. Pro fanoušky tohoto knižního fenoménu připravilo nakladatelství exkluzivní komplet všech tří knih v podobě dárkového boxu. Zareagovalo tak na úspěch série vyhlášením literární soutěže „Staň se novou E L James“, kde čtenáři poslali do redakce stovky povídek, z nichž odborná porota vybrala nejlepší příspěvky; ty vyšly na jaře 2014 v antologii Inspirace v odstínech šedi.Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je poh...více


Padesát odstínů svobodyPadesát odstínů svobodyE. L. James (pseudonym)

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost....více


Padesát odstínů temnotyPadesát odstínů temnotyE. L. James (pseudonym)

Ana již není nezkušenou mladou dívenkou, jak jsme ji poznali v prvním díle Padesát odstínů šedi. Poté, co se rozhodne Christiana opustit, začíná svoji kariéru jako asistentka v místním nakladatelství. Vzpomínky na něj ji však pronásledují ...více


Komentáře (15)

Muhibbis
06.03.2015

Neviem, ale aj keď je pre mňa celá trilógia len ďalšou z rady pripečených zástupcov červenej knižnice, film si možno pozriem. Jednak nám tam sľúbili ženské prsia, nebude tam tá nechutnosť s tampónom, dialógy budú (aspoň tak som počula) o čosi inteligentnejšie a balastu bude menej, a druhak knihy ako táto si sprznenie na striebornom plátne zaslúžia. Možno z toho hriechu vzíde ešte niečo pekné... Napríklad polonahý a, bohužiaľ, odchlpený Jamie Dornan.

Katcka
27.02.2015

Myslím, že si raději přečtu kvalitnější knihu a že se podívám na kvalitnější film. Nějak mě neláká se vrhnout do něčeho takového, jako je tato trilogie.

Gizminek
24.02.2015

...a strčila do kapsy všechny laureáty Nobelovy ceny za literaturu :-) (spolu s Láďou Hruškou a jeho kuchařkou).... je to důkaz, že kvalita kultury se nedá určovat podle slova "nejprodávanější"... funguje to spíš naopak. U kultury nemá tržní mechanismus žádnou vypovídací hodnotu..

petra9637
21.02.2015

Určitě bych věděla o lepších knihách na toto téma...

havrran
16.02.2015

'Veleúspěch této knihy o něčem vypovídá'
Vypovídá o tom, že jsme národ pitomců. Lidstvo degeneruje.

Palele
16.02.2015

Chce se mi blejt, velebnosti...

Marika Vanova
14.02.2015

Tak to snad ne, nechápu tohle davové šílenství po této trilogii a ještě to jde do kin...stačilo mi do toho jen nahlédnout a vím, že tohle opravdu není pro mě. A to je takových skvostů, které by si takové masové čtení zasloužily,.....

zzlatý
14.02.2015

Myslím, že největší poklonu nezaslouží autor, ale ti profíci, co dokázali tuto knihu takhle zviditelnit. Psychologie člověka dnešní doby - nejsi "in" a davové šílenství je na světě... Svatá prostoto ! Pak se nedivím, že si někdo koupí vysavač za 70 000Kč na splátky, ač ví, že na to nemá a příště jde zas pro další zázrak vědy ...

1