Prázdné místo - nová kniha J. K. Rowlingové

novinky

13.04.2012 / Dan
Prázdné místo - nová kniha J. K. Rowlingové

Obrýlený Čaroděj z Bradavic vyrostl a s ním i čtenáři spisovatelky J. K. Rowlingové.
Autorka úspěšné série svou příští knihu s názvem Prázdné místo věnuje dospělým čtenářům. Mělo by jít o černou komedii situovanou do anglického města Pagfordu, které není tak idylické, jak se na první pohled zdá.

Román se vyznačuje černou komikou, nutí k přemýšlení a neustále překvapuje, uvádí prohlášení nakladatelství Little, Brown.
Pagford je zdánlivě idylické anglické městečko s dlážděným náměstím a starobylým opatstvím, ale za hezkou fasádou je město ve válce, naznačuje děj nakladatel. "Bohatí jsou ve válce s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky." Zápletka začíná úmrtím čtyřicátníka Barryho Fairweathera, které obyvatele městečka šokuje.
"Prázdné místo, které po Barrym zůstane v radě farnosti, se brzy stane katalyzátorem pro největší válku, jakou město zažilo. Kdo bude triumfovat ve volbách provázených vášněmi, pokrytectvím a nečekanými odhaleními?" uvedlo nakladatelství Little, Brown.

Kniha by měla vyjít v celém světě 27. září v tištěné i elektronické podobě, stejně jako namluvená audiokniha.

Již v únoru Rowlingová řekla, že její příští kniha bude velmi odlišná od série s Harrym Potterem. Současně tehdy zdůraznila, že úspěch knih o čarodějnickém učni jí přinesl svobodu prozkoumat nová území.
Pro spisovatele zavedeného jako autor pro děti může být přechod k literatuře pro dospělé obtížný. Například A. A. Milne býval úspěšným dramatikem, ale po úspěchu knížky Medvídek Pú se jednou přiznal, že musel dát psaní her sbohem.

List The Los Angeles Times ovšem připomněl, že i když "potterovky" byly určeny dětem, četlo je i hodně jejich rodičů. Stejně tak mnoho dětských čtenářů, kteří vyrůstali s Harrym Potterem, je již nyní dospělých. Sedmá a poslední kniha z této série vyšla v roce 2007.

Zdroj: ČTK, foto: Reuters

Komentáře (6)

Kiki C.
04.08.2012

Už se hrozně moc těším! :))

Barbastelle
17.04.2012

Podnítilo to mou zvědavost. =) Těším se.

Monnyska
15.04.2012

Docela se těším, mohla by to být změna i v mém čtenářském deníku :-)

Azizi
13.04.2012

Čierny humor, ja sa tak teším! K tej anotácii... Na mňa pôsobí dojmom, že nechce toho veľa prezradiť. Môže sa za tým skrývať niečo viac, než sa na prvý pohľad zdá. Tiež som veľmi zvedavá.

Skeeve
13.04.2012

Abych se přiznal, moc mne "Prázdné místo" dle této kratičké anotace, dá-li se to tak nazvat, neučarovalo. Zavání to tuctovým příběhem, který se bude moci pyšnit akorát jménem autorky.

Lucik.823
13.04.2012

Tak to si určitě přečtu, jsem zvědavá, jestli mě zaujme i jinou tvorbou než je HP :)