Pravda ji může stát víc, než si dovede představit...

novinky

PR článek, 23.12.2021
Pravda ji může stát víc, než si dovede představit...

Julie Clark: Otec neznámý

Svět genetičky Paige Robsonové se otřásá v základech: její osmiletý syn Miles se snaží zapadnout v nové škole a začíná se ptát na svého biologického otce. Paigein pečlivě budovaný život se pomalu hroutí, protože pravda o Milesově otci by mohla zničit vše, co pro ni dosud bylo cenné... A když dojde k neštěstí, Paige musí čelit důsledkům sdílení tajemství, které zná jen ona.
Autorka skvělého New York Times´ bestselleru Poslední let Julie Clark s lehkostí a vtipem ukazuje, že zatímco věda je fascinující, řešení intimních tajemství, kdo jsme a odkud pocházíme, probouzí emoce složitější než vlákna DNA, jež nás utvářejí...

Ukázka z knihy:
Kdyby osamělost měla barvu, byla by sytě fialová jako košile mého osmiletého syna, který sám obchází kolečka po školním atletickém oválu. Ještě než otevřu dveře od auta a dolehne ke mně halas z hřiště, ho pozoruju a říkám si, jak to můžu napravit, anebo jestli už jsem o svou šanci dávno přišla.
S bolestnými obavami, které – jak se zdá – mě stále pronásledují, popadnu kabelku, zabouchnu dveře a spěchám k piknikovým stolům, u kterých se ostatní děti sklánějí nad deskovými hrami.
„Dobrý den, paní doktorko,“ oslovuje mě žena, jež má mimoškolní program na povel, a podává mi vyzvedávací knihu. Je už třetí týden školy, takže bych její jméno měla znát, ale můj mozek se zasekl ve smyčce o třech slovech: Miles je osamělý.
„Prosím říkejte mi Paige.“ Podepisuju vyzvednutí Milese, ona se podívá k oválu. Moje oči se stočí tamtéž. Miles dospěl do vzdáleného rohu, teď nevypadá větši než zápalka.
„Připravili jsme nějaké hry, doufali jsme, že ho to bude zajímat,“ oznamuje. „Byl velmi milý, vysvětloval periodickou tabulku během hraní šachů. Ale jakmile dohrál, už to pro něj skončilo.“
Znovu se snažím vzpomenout si na její jméno, na jméno ženy, která se snaží, aby si můj syn našel kamarády a adaptoval se v nové škole.
„I tak moc děkuju,“ odpovídám. „Trvá mu dlouho, než se lidem otevře.“ To, že nemá kamarády, by mě nemělo znepokojovat. Jako dítě jsem byla stejná, knížky mě zajímaly víc než lidi. Je to však něco trochu jiného, když se vaše dítě prochází samo, zatímco ostatní děti si hrají, když si krátí čas obcházením koleček po ovále, a odměřuje tak minuty, než bude moct jít domů.
Žena se usměje, v koutcích úst prosákne soucit.
Tíha jejího soucítění na mě dolehne. „Nějaká šance tu ale je. Přesvědčila jsem ho, aby jel na to kampování s tátou, a dnes odpoledne jdeme nakoupit výbavu.“
„To bude fajn,“ odpověděla. „Snad se tatínkovi podaří líp než mně najít mu kamarády.“
Ohlédnu se směrem k oválu a sleduju, jak Miles přichází. Zahlédl mě, a tak se dal do pomalého klusu. Je stále dost daleko, takže bych stačila vysvětlit, že neexistuje žádný tatínek, jen já, anonymní dárce spermatu a můj přítel Liam.
Ale neudělám to. Mám pocit, že by to byla zrada sdílet podrobnosti o Milesově životě s nějakou ženou, jejíž jméno si ani nepamatuju.
„Taky v to doufám,“ odvětím.


Julie Clark se narodila a vyrůstala ve městě Santa Monica v Kalifornii, kde trávila čas čtením na pláži, zatímco všichni ostatní surfovali. Po studiu na University of the Pacific se vrátila domů a nyní v Santa Monice učí. Žije se svými dvěma malými syny a jedním goldendoodlem.
Více informací o autorce můžete najít zde: https://julieclarkauthor.com/, facebook.com/julieclarkbooks, Twitter @jclarkab, Instagram @julieclarkauthor

Julie Clark: Otec neznámý, přeložila Markéta Polochová, vydalo nakladatelství Ikar, 328 stran, doporučená cena 399 Kč - Koupit můžete zdeOtec neznámýOtec neznámýJulie Clark

Svět genetičky Paige Robsonové se otřásá v základech: její osmiletý syn Miles se snaží zapadnout v nové škole a začíná se ptát na svého biologického otce. Paigein pečlivě budovaný život se pomalu hroutí, protože pravda o Milesově otci by mo...více

Komentáře (0)