Poslední Crichtonův román Micro dopsal jeho kolega

novinky

10.06.2011 / paulhunter
Poslední Crichtonův román Micro dopsal jeho kolega

Poslední román zesnulého amerického spisovatele Michaela Crichtona (1942 - 2008) s názvem Micro vyjde 22. listopadu v USA.

Crichton, mimo jiné autor románu Jurský park, podle něhož Spielberg natočil stejnojmenný film, kvůli úmrtí knihu nedokončil. Dopsal ji za něj kolega Richard Preston, který je známý bestsellerem Zákeřná Ebola (Hot Zone, 1994), podle něhož byl také natočen úspěšný snímek.

Šestašedesátiletý Crichton měl napsanou jen třetinu thrilleru Micro, když v listopadu 2008 zemřel na náhle diagnostikovanou rakovinu. K dokončení knihy byl rodinou a nakladatelem vybrán Preston. Kromě nepublikovaného rukopisu měl Richard Preston k dispozici přístup k autorově nástinu příběhu, k soupisu téměř stovky knih a DVD stejně jako k jeho poznámkám a rešerším.

Kniha Micro pokračuje tematicky i stylově zcela v intencích předchozí Crichtonovy tvorby. Vypráví totiž o studentech pracujících na Havaji pro záhadnou biotechnologickou společnost, kteří se ocitnou opuštění v deštném pralese. Při přežití a obživě mohou spoléhat jen na vlastní vědecké znalosti a důvtip.

Crichton je znám především díky románu Jurský park a také díky jeho pokračování Ztracený svět: Jurský park, podle nichž natočil úspěšné filmy režisér Steven Spielberg. Mezi další díla plodného spisovatele, který po celém světě prodal více 150 milionů knih, patří například Kmen Andromeda, Kongo, Koule nebo Skandální odhalení - všechny byly rovněž zfilmovány.

Americký spisovatel Richard Preston (1954)

Zdroj: tyden.cz, wikipedia.org (Michael Crichton), wikipedia.org (The Hot Zone)

Komentáře (0)