Pod kupolí: Nový román Stephena Kinga u nás vyjde již letos

novinky

13.07.2010 / paulhunter
Pod kupolí: Nový román Stephena Kinga u nás vyjde již letos

Ve druhé polovině roku 2010 vydá nakladatelství Beta - Dobrovský zcela nový Kingův román Pod kupolí. S největší pravděpodobností jej můžeme očekávat před Vánoci.

Anotace:
Malé městečko odřízne od okolního světa neproniknutelná bariéra neznámého původu a obyvatelé jsou náhle ponecháni sami sobě. Ovzduší je postupně znečišťováno, zásoby potravin se tenčí, energetické zdroje docházejí, pokusy o proražení bariéry jsou marné. Vláda státu, do něhož městečko náleží, je bez ohledu na veškeré své zdroje bezmocná a může pouze zvenčí přihlížet. Místní radní s diktátorskými sklony si uvědomí příležitost konečně vyniknout a prokázat svému městečku dobro, samozřejmě podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Začne jej řídit pevnou rukou – v této mimořádné situaci přece nemůže nic lepšího udělat, lidé silné vedení určitě ocení! Další reálie příběhu – syn radního s nádorem na mozku, ilegální výrobna drog a jediná slyšitelná radiostanice, která vtlouká lidem do hlavy jen boží lásku – to jsou přísady, které působí jako katalyzátor beztak výbušné situace, a my můžeme sledovat postupný rozklad lidského společenství, kde přestávají platit pravidla civilizace. King nutí své postavy vydat ze sebe to nejlepší i nejhorší a výsledkem je mistrná studie lidské bezmoci, arogance a násilí.

V roce 2010 vydá nakladatelství Beta - Dobrovský
Pevná vazba s přebalem, 960 stran, cena cca 500 Kč
- obálka je zatím neznámá (na obrázku US vydání)

-------------------------
Zajímavost pod čarou:
Podobnost s filmem "Simpsonovi ve filmu" je zcela náhodná. Román Pod kopulí (v originále Under The Dome) vychází z typeskriptu Kingova nedokončeného románu The Cannibals (z 80. let) a tento nápad měl King již dříve, než se objevil u Simpsonů.


Přejít na komentáře (2)