Pod kupolí: Nový román Stephena Kinga u nás vyjde již letos

novinky

13.07.2010 / paulhunter
Pod kupolí: Nový román Stephena Kinga u nás vyjde již letos

Ve druhé polovině roku 2010 vydá nakladatelství Beta - Dobrovský zcela nový Kingův román Pod kupolí. S největší pravděpodobností jej můžeme očekávat před Vánoci.

Anotace:
Malé městečko odřízne od okolního světa neproniknutelná bariéra neznámého původu a obyvatelé jsou náhle ponecháni sami sobě. Ovzduší je postupně znečišťováno, zásoby potravin se tenčí, energetické zdroje docházejí, pokusy o proražení bariéry jsou marné. Vláda státu, do něhož městečko náleží, je bez ohledu na veškeré své zdroje bezmocná a může pouze zvenčí přihlížet. Místní radní s diktátorskými sklony si uvědomí příležitost konečně vyniknout a prokázat svému městečku dobro, samozřejmě podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Začne jej řídit pevnou rukou – v této mimořádné situaci přece nemůže nic lepšího udělat, lidé silné vedení určitě ocení! Další reálie příběhu – syn radního s nádorem na mozku, ilegální výrobna drog a jediná slyšitelná radiostanice, která vtlouká lidem do hlavy jen boží lásku – to jsou přísady, které působí jako katalyzátor beztak výbušné situace, a my můžeme sledovat postupný rozklad lidského společenství, kde přestávají platit pravidla civilizace. King nutí své postavy vydat ze sebe to nejlepší i nejhorší a výsledkem je mistrná studie lidské bezmoci, arogance a násilí.

V roce 2010 vydá nakladatelství Beta - Dobrovský
Pevná vazba s přebalem, 960 stran, cena cca 500 Kč
- obálka je zatím neznámá (na obrázku US vydání)

-------------------------
Zajímavost pod čarou:
Podobnost s filmem "Simpsonovi ve filmu" je zcela náhodná. Román Pod kopulí (v originále Under The Dome) vychází z typeskriptu Kingova nedokončeného románu The Cannibals (z 80. let) a tento nápad měl King již dříve, než se objevil u Simpsonů.

Komentáře (2)

GepardLady

Tyjo, tak na to jsem zvědavá :-) Ttak skrytě si po přečtení několika knih od Kinga myslím, že Zelenou míli nepřekoná, ale i tak je to jeden z mých oblíbených autorů a na jeho novinku se těším.

Rockwood

Juhů! :) Na tenhle nový román od Stephena Kinga se těším už delší dobu, co o něm vím. Jsem zvědav, jaký to bude, akorát se bojím, že už to nebude nic originálního. Bojím se, že se dočkám akorát toho, čeho jsem se už mohl dočíst, tedy skřížením pár jeho dřívějších románů. Respektive teď mi na mysl přichází skřížení Nezbytných věcí s poívdkou Mlha. A protože mám hodně rád seriál Jericho a protože jej tedy znám, pak se obávám, aby to nebylo mixnutý i s tímhle. Ale kdoví, to jsou jenom moje neopodstatněné obavy a tím pádem se mohu velice mílit. A víte vy co? Rád bych se mílil. Tak uvidím, hned jak bude k mání, tak jdu pro ni :)