Papírové tipy z Palmknih

novinky

PR článek, 04.11.2020
Papírové tipy z Palmknih

Palmknihy se pustily do prodeje papírových knih! E-knižní jednička, která se digitálnímu čtení věnovala už v roce 1999, se po více než dvaceti letech úspěšné existence vydává na neprobádané území technologické vychytávky jménem papírová kniha. :-)

Knížka z papíru a inkoustu má nekonečnou baterii, pěkně voní a uděláte s ní parádu doma na poličce. A právě takové knižní tipy pro vás Palmknihy připravily - podívejte se, jaké kousky prostě chcete mít doma v knihovně, a to dokonce i podle názoru velkých zastánců čteček a e-knih. ;-)


KRÁSNÉ KNIŽNÍ EDICE
Nic nevypadá na poličce tak dobře jako knihy, které mají kvalitní grafické zpracování, jejichž obálky jsou spojené výraznými grafickými prvky a které ve čtenářích vyvolávají touhu další podobné tituly sbírat. Řada nakladatelství připravuje edice, na jejichž nové kousky budete vyloženě čekat, abyste doplnili knihovničku. Kromě parády se můžete u kvalitních edic těšit taky na stabilní literární kvalitu nebo úroveň překladů. Platí to o AAA - Edici angloamerických autorů z Arga, kde najdete třeba nobelistu Kazua Ishigura nebo Lucii Berlinovou, oceněnou díky překladu letošní Magnesií Literou. Máte radši non-fiction? Pak se podívejte po reportážní edici Prokletí reportéři od nakladatelství Absynt, ve které najdete literární reportáže z různých koutů světa, vydejte se třeba do Ria po stopách drogového bosse nebo k sousedům a poznejte Slovensko od bačů až po mafiány.


KOMIKSY
Komiksy a grafické romány jsou uměleckými díly a přestože se dají číst třeba i v tabletu, jejich kreslíři a kreslířky si zaslouží, abychom si taková díla prolistovali na papíře. Díky několika nakladatelstvím v češtině v poslední době vychází zásadní kousky nejen českého, ale i světového komiksu pro děti i pro náročné dospělé čtenářstvo. Chcete-li se přesvědčit, jak úžasné je vyprávění v panelech a bublinách, sáhněte třeba po tajemném a dobrodružném Načmáranci od Arga nebo se pusťte do díla nejúspěšnější komiksové autorky současnosti Rainy Telgemeierové z Paseky, která nadchne hlavně děti a mládež, ale taky všechny, kdo si na mladá léta dobře vzpomínají.


DĚTSKÉ KNIHY
Chcete-li vést děti k porozumění, ukazovat jim svět a učit je domluvit se s ostatními, bez knížek se neobejdete. Dětská literatura naštěstí vzkvétá, jak ta česká, tak překladová, a vychází úžasné publikace plné nádherných ilustrací. A právě proto takové kousky nesmí ve vaší knihovně chybět. Že děti nemáte? Potěšte své vnitřní dítě! :-) Tak krásné knihy jako oceňovanou A jako Antarktida od Davida Böhma nebo velkou klasiku Tam, kde žijí divočiny Maurice Sendaka prostě chcete mít doma k prolistování. Budou se hodit, když se na vás navalí dospělácké chmury.

Kromě výše zmíněných krásných knih najdete na Palmknihách dalších 50 000 titulů v papírové podobě, samozřejmě spolu s nejširší nabídkou e-knih v Česku a se spoustou audioknih. Palmknihy pracují na tom, aby byly nejsnadnější cestou ke čtení pro všechny bez ohledu na preferovaný formát nebo žánr. Vyberte si tu cokoli od komiksů přes světovou beletrii až po českou fantastiku a utečte na chvíli do příběhu.


Přejít na komentáře (4)