Paolo Bacigalupi: Dívka na klíček

novinky

05.11.2011 / paulhunter
Paolo  Bacigalupi: Dívka na klíček

Nakladatelství Argo ve spolupráci s nakladatelstvím Triton připravuje na listopad knihu Dívka na klíček (The Windup Girl, 2009) amerického autora Paola Bacigalupiho (*1972). Nadějný nový autor Paolo Bacigalupi napsal jeden z nejlépe hodnocených science fiction románů poslední doby, což dokazuje i pětice významných žánrových ocenění včetně Huga (2010) a Nebuly (2010).

Jsme v mrazivé blízké budoucnosti, kdy svět ovládají kalorické korporace, ropný věk pominul a vedlejší dopady bioinženýrských chorob řádí po celém glóbu. Co se bude dít, když se kalorie stanou měnou? Když se bioterorismus stane nástrojem velkých korporací a když jeho následky naženou lidstvo do éry posthumánní evoluce?

Anderson Lake pracuje pro společnost AgriGen v Thajsku jako kalorik. Navenek je ředitelem továrny, ale nenápadně pročesává bangkocká tržiště, hledá potraviny, o kterých se myslelo, že už vyhynuly, a doufá, že se zmocní bohatství ztracených kalorií minulosti. Potom ale potká Emiko…
Emiko je dívka na klíček, zvláštní a překrásné stvoření. Není to lidská bytost, patří mezi Novolidi; je uměle vytvořená, vypěstovaná v líhni. Naprogramovali ji tak, aby uspokojovala dekadentní rozmary jistého obchodníka z Kjóta, ale teď skončila na ulicích Bangkoku.

Román z děsivé budoucnosti po ekonomickém, energetickém a ekologickém zhroucení civilizace, v níž lidem jako hlavní zákon zbylo holé přežití, potvrdil postavení Paola Bacigalupiho na špičce soudobé světové science-fiction.
Kniha vyjde 8. listopadu v překladu Richarda Podaného. O obálku se postaral český výtvarník Milan Malík, který pracoval i na předchozí, u nás vydané, Bacibalupiho knize Čerpadlo 6.

Zdroj: argo.cz, wikipedia.org (The Windup Girl, casopisxb1.cz

Komentáře (3)

koubin007
13.11.2011

panove,z cerpadla jsem cetl pouze 1 povidku,mrazilo me z ni v zadech.pokud divka na klicek pujde ve stejnych slepjejich,asi se budu muset pripravit na krute mrazy!tlusty svetr,usanku a rukavice,nez otevru prvni stranku!

Petrvs
12.11.2011

Čerpadlo 6 bylo silné.
Pro tuhle záležitost si těžko najdu výmluvu, proč si ji nepořídit ;-)

Azirafal222
05.11.2011

čerpadlo 6 bylo dost dobré. Pro mě osobně překvapení roku. Na román se těším. Určitě ho pořídím...