Osud knižního veletrhu v Brodě je nejistý

novinky

07.02.2012 / Dan
Osud knižního veletrhu v Brodě je nejistý

Vlastník havlíčkobrodského kulturního dům Ostrov prodá jeho velký sál. Tají však, kdo bude kupcem. Prý jej koupí společnost se vztahem k Vysočině. Ovšem organizátoři výstav jsou v nejistotě. Podle radnice by měl navíc kulturák dál sloužit společenskému životu.

Prodej sálu oznámil jednatel společnosti Ostrov Vladimír Stejskal. Pořadatelka podzimního knižního veletrhu Markéta Hejkalová s ním chtěla podepsat smlouvu o pronájmu velkého sálu, dosud se tak však nestalo. "Pan Stejskal to odložil, jsem z toho všeho velmi zmatená. Nemám jistotu dalšího ročníku. O roce 2013 vůbec nevím, s kým jednat. Do doby zapsání nového vlastníka do katastru není možné jeho jméno sdělit," stěžovala si Hejkalová.

Pětinu podílu má radnice. Ta se marně snažila prodeji třetí osobě zabránit. "Chtěl jsem, aby byl sál znovu nabídnut městu. Bohužel, vedení společnosti to odmítlo," prozradil místostarosta Ivan Kuželka.

Zdroj: jihlava.idnes.cz

Komentáře (2)

sidonie kermack
08.02.2012

Čím to, že mě to ani nepřekvapuje? Prostě cílená likvidace české kultury. Jak se dělá samizdat? Asi to budeme brzy potřebovat.

Radkab.
08.02.2012

Přijít o tento veletrh by byla velká škoda, doufám, že to nakonec dobře dopadne ...