Nová audiokniha Karlaz: Cesta člověka

novinky

PR článek, 07.02.2021
Nová audiokniha Karlaz: Cesta člověka

Moderátorka Lenny Trčková propůjčila svůj hlas knize moudrosti, nadčasových příběhů a praktické inspirace

Myšlenky Ignáce z Loyoly, Buddhy, Svatého Jana od Kříže, Carla Gustava Junga, Sokrata a dalších desítek velkých myslitelů se potkávají na stránkách knihy Tomáše Gavlase. Cesta člověka je knížka pro všechny, kteří se nacházejí uprostřed cesty a hledají správný směr, kterým se dál vydat. Poutník Karlaz ve dvaceti devíti promluvách oživuje příběhy dávno zapomenutých klášterů, pouštních oáz i zaniklých měst. V nadčasových rozmluvách s chromými poustevníky, zkušenými léčitelkami a mocnými vládci nabízí praktické instrukce k řešení zásadních životních otázek. Kniha se dotýká témat, jako jsou odpovědnost, vztahy, sebepoznání, mluvení, hřích, temná noc, strach, bolest, víra, cítění, myšlení a hledání životního poslání.

„Karlaz promlouvá k nám všem. Promlouvá až do hloubky naší duše, kde nalézáme sami sebe. To je velmi cenné. Nahrávání audioknihy o Karlazovi pro mě byla radost a krásná zkušenost. Bylo moc příjemné ponořit se do její moudrosti, vnímat všechny postavy a nechat se unášet proudem příběhu. Celé nahrávání se neslo ve velmi povzneseném duchu, a pokud bych měla mít jedno přání, tak aby Karlaz oslovil i vás všechny, kteří si audioknihu poslechnete. A snad se na tu jeho moudrost budete těšit stejně tak jako my všichni, kteří jsme na audioknize spolupracovali,“ říká Lenny Trčková, moderátorka a scénáristka.


Karlaz


Za necelý rok se knihy prodalo několik tisíc výtisků. Karlaz se objevil v DVTV, Cukrfree Podcastu nebo v Českém rozhlase. Knihu dnes doplňuje i bezplatná série třiceti online přednášek, kde Tomáš rozebírá myšlenky jednotlivých kapitol a interpretuje je v kontextu starých náboženských a filozofických textů. Podcast s jednotlivými kapitolami si našel cestu k desítkám tisíc posluchačů a je dostupný na Spotify, Apple Podcasts nebo Google Podcasts. Kniha vyšla v České republice také jako e-kniha a nyní vychází i anglická verze Karlaz: The Way of Freedom, určená pro americký a kanadský trh. „Proces tvorby audioknihy mi trochu vracel emoce, které jsem zažíval, když jsme překládali Karlaze do angličtiny. Stejně jako překladatel Vítek Bohal, tak i Lenny Trčková dávají do Karlaze něco svého, spojují se s ním a vzniká tím „nové“, společné dílo. K tomu je nutno dodat, že neznám mnoho krásnějších českých hlasů než ten, kterým je obdařena Lenny. Jsem opravdu rád, že Karlaze namluvila právě Lenny,” dodává Tomáš Gavlas.

Pomyslným vyvrcholením českých aktivit spojených s Cestou člověka je vydání audioknihy, kterou v zimě, pod rouškou protiepidemických opatření, ve studiu Wombat nahrála známá moderátorka a terapeutka Lenny Trčková. Mistrem zvuku se stal Ondřej Černohorský.

Ukázková kapitola 1 ke sdílení: https://youtu.be/aWev60yV2F8
Ukázková kapitola 2 ke sdílení: https://youtu.be/BhgOo1e_lrQ

Audiokniha Karlaz: Cesta člověka je k zakoupení za 199 Kč na https://audioteka.com/cz/audiobook/karlaz-cesta-cloveka . Více informací o Karlazovi a možnostech zakoupit si tištěnou knihu naleznete na www.karlaz.cz.

Karlaz


Autoři

Lenny Trčková (* 1978)
Moderátorka, dramaturgyně a scenáristka. V posledních třech letech natáčí hlavně rozhovory se zajímavými osobnostmi do autorského projektu Čtení tě mění a předčítá knihy ve svém projektu Veleknížka. Lenny pravidelně píše blogy, a to jak na svůj osobní blog Balancuji s Láskou, tak do časopisu Žena a život. Také tvoří hlasové reklamy, voiceovery, dabingy, knižní ukázky a komentáře. Miluje přírodu, každý den ujde 10 kilometrů, procestovala více než 40 zemí světa. Pracuje i jako kinezioložka a věnuje se holistickému a life koučinku.

PhDr. Tomáš Gavlas (* 1987)
Dvoumetrový autor, podnikatel a poutník. Vystudoval kulturologii na Univerzitě Karlově, v rámci svého studia zkoumal fenomén poutnictví (které sám s oblibou praktikuje). Tomáš věří, že smysl života spočívá v hledání a naplňování vlastního životního poslání. Rád odchází na odlehlá místa, kde může o tom svém nerušeně přemýšlet. Inspiraci nachází ve starých textech, na poutních cestách, ale také na chatě u Vltavy. Žije v Praze s rodinou.

Komentáře (1)

Skala317
07.02.2021

Zaujalo ma. Môže to byť výborná kniha. Z autorov cítiť, že majú k tejto téme blízko. Po audioknihe som už pokukoval a keď som tu našiel recenziu, tak si ju pravdepodobne kúpim. Je totiž dobré ak človek, nech robí čokoľvek vkladá do práce aj časť seba. No áno, môže to znieť ako klišé, no v skutočnosti je to veľmi dôležité. Pretože to, čo tam zanechá priamo, alebo nepriamo - menej, alebo viac bude mať vplyv na tých, ktorí si knihu prečítajú, či vypočujú. A práve z autorov tohto diela cítim, že majú s touto knihou jednoducho vyšší zámer. Ďakujem im za to.