Nejočekávanější knihy roku 2013

novinky

13.06.2013 / paulhunter
Nejočekávanější knihy roku 2013

Jsme zhruba v polovině roku 2013 a díky horlivým českým nakladatelům máme za letošek již rozsáhlou nabídku knižních titulů. To však není zdaleka vše, a proto bychom vám rádi představili i knihy, na které se můžete teprve těšit a které se objeví na knižních pultech do konce roku.

Do komentářů nám potom můžete napsat, na jaké knihy se vy osobně nejvíce těšíte.

1. Inferno - Dan Brown (nakl. Argo / září)
Dan Brown se vrací novým thrillerem Inferno, který je pokračováním světových bestsellerů Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni a Ztracený symbol. Ve svých románech Dan Brown mistrně spojuje nejzajímavější záhady historie umění s po věky fascinujícími symboly a šiframi. Robert Langdon se tentokráte ocitá v srdci Itálie, kde studuje mnoha záhadami a tajemstvími opředený rukopis - Danteho Peklo (Inferno). Musí se postavit tváří v tvář soupeři, který ho zavede do světa klasického umění, tajných chodeb a futuristických zbraní. Klíč k nezodpovězeným otázkám je skryt mezi řádky Danteho pekla a Langdon se opět vtrhá do boje s časem, aby odvrátil zkázu, která světu hrozí.

2. 1Q84: Kniha 3 - Haruki Murakami (nakl. Odeon / říjen)
Knihou číslo 3, která při prvním vydání v Japonsku zaskočila čtenáře jako nečekané překvapení, se završuje devět měsíců, které spolu s protagonisty Murakamiho románu strávíme v jiném světě roku 1Q84. Opět dostáváme možnost potkat své staré známé hrdiny. Tenga Kawanu, mladého matematika a spisovatele, vidíme definitivně řešit jeho vztahy s otcem. Jeho dávnou lásku oproti tomu pozorujeme v období velkých změn a sledujeme, jak se pouští do krajně nejistého podniku. A ještě někoho tu sledujeme: jednu z postav minulého dílu, která tu tentokrát dostává svůj samostatný prostor k akci i promluvě. Jednání všech tří se vzájemně prolíná a mnohovrstevný děj románu tak pomalu ale neodvratně spěje ke svému rozuzlení a konci. Nebo spíš k novému začátku?

3. Písečný muž - Lars Kepler (nakl. Host / říjen)
Jedné chladné zimní noci se na železničním mostě ve Stockholmu objeví mladý muž. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic.
V nemocnici vyjde najevo šokující fakt: podle úmrtního listu má být mladík již sedm let po smrti. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, přestože si odpykává doživotní trest v naprosté izolaci, k níž byl odsouzen po zatčení Joonou Linnou. Jak je to možné? Starý případ je nutné znovu prošetřit. Sériový vrah je obestřen spoustou záhad. Je třeba jednat rychle, neboť čas je neúprosný. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.
4. Padesát odstínů svobody - E. L. James (nakl. XYZ / září)
Romantické, osvobozující a zcela neodolatelné čtení. Světový bestseller. Trilogie Fifty Shades of Grey vás uchvátí, získá si vás a zůstane ve vás navždy. Když Ana Steelová potká podnikatele Christiana Greye, jejich jiskřivá a smyslná aféra nezvratně poznamená životy jich obou. Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné.a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností.

5. Levhart - Jo Nesbø (nakl. Kniha Zlín / listopad)
Norským hlavním městem otřásl nález dvou ženských těl i způsob jejich smrti. Obě totiž utonuly ve vlastní krvi. Oddělení vražd čelí záhadě - bodné rány ve tvářích obětí jsou četné, pravidelné, a navíc byly vedeny zevnitř úst. Jaká vražedná zbraň je mohla způsobit? Mladá kriminalistka Kaja Solnessová je vyslána do Hongkongu, aby odsud přivedla zpátky do Osla jediného člověka, který může takový případ vyřešit. Jenže Harry Hole se v milionovém městě skrývá nejen před věřiteli, ale zvláště před vzpomínkami a přízraky z minulých případů a nemá sebemenší zájem se do vlasti vrátit. Kaja se musí uchýlit k citovému vydírání. Vyšetřování pak Harryho zavádí nejen na zasněžené opuštěné pláně v norských horách, nýbrž i do horké Afriky na úpatí sopky. A jde v něm o život. Vrah je silný, chytrý a bezskrupulózní a v souboji s ním bude muset Harry obětovat víc, než čekal.

6. Složka 64 - Jussi Adler-Olsen (nakl. Host / říjen)
Zneužívání, nátlak a týrání patřily ještě před čtyřiceti lety do každodenního života žen deportovaných na dánský ostrov Sprogø. Některým z nich nabídl tamější život neomezenou moc, ale většině způsobil utrpení. Podobný osud potkal i Nete Hermansenovou, jíž se podařilo utéct. Alespoň si to myslela.
Její případ se stane jedním z nejtěžších ve vyšetřování oddělení Q. Co ukrývá její minulost? Proč se na ostrov dostala? Kam zmizeli lidé z jejího okolí? A kdo za tím vším stojí?
Tvrdohlaví asistenti Asad a Rose přinutí svého šéfa Carla Mørcka znovu otevřít starý případ. Brzy však zjišťují, že se jedná jen o malou součást něčeho mnohem většího. O nejhorší možné zneužívání moci, kterému stále není konec. Carl mezitím řeší své vlastní problémy — starý případ úmrtí z roku 1978, kdy se za záhadných okolností utopil Carlův strýc. Vyšetřování, jež bylo nakonec uzavřeno pro nedostatek důkazů, mělo dva hlavní podezřelé: bratrance Ronnyho a Carla Mørckovy.
7. Než přijde mráz - Henning Mankell (nakl. Host / srpen)
Jednoho srpnového večera roku 2001 zavolá na stanici v Ystadu člověk, který prý viděl na jezeře Marebo hejno hořících labutí.
Kurt Wallander se k jezeru vydá, aby zjistil, co se stalo. Bere s sebou i dceru Lindu, která právě dokončila policejní akademii ve Stockholmu a má nastoupit k ystadskému policejnímu sboru. U jezera žádné stopy nenajdou, ale za pár dní udeří zvířecí sadista znovu a brzy začnou mizet i lidé. Za záhadných okolností se ztratí také Lindina kamarádka z dětství Anna. Otec a dcera Wallanderovi se pouštějí společně, a přece každý po svém, po stopách vedoucích až do guayanské džungle a ke křesťanskému soudnému dni. Lindina policejní kariéra může být ohrožena dřív, než vůbec začala.


8. Sandman: Nekonečné noci - Neil Gaiman a spol. (nakl. Crew / červenec)
Sedm Věčných sourozenců, sedm příběhů, sedm kreslířů.. A zřejmě i finální díl Sandmana geniálního autora Neila Gaimana.

9. Before Watchmen 1 - Darwyn Cooke, Amanda Conner (nakl. BB art / září)
Kontroverzní a dlouho očekávané prequely k nejlépe prodávanému komiksu všech dob jsou konečně tu - Before Watchmen. Po více než dvaceti letech od grafického románu Watchmen od uznávaného komiksového scénáristy Alana Moora a kreslíře Dava Gibbonse se konečně odkryjí záhadné příběhy jednotlivých ikonických postav. DC Comics spojila nejlepší tvůrce komiksů, aby přivedli k životu svět Watchmen, počínaje prvním svazkem o týmu Minutemenů a Silke Spectre.

Komentáře (54)

PAVEL z BRNA
12.07.2013

Těším se,až Brow bude v knihovně a jsem zvědav,co si vymyslil tentokrát. Je to sice brak,ale v malém množ-
ství mé duši neuškodí a je to skvěla metoda,jak se dostat, zcela zdarma a na mnoho hodin,do stavu ex-
táze neboli zapoměni na sebe sama.

Folleta
29.06.2013

Pro mě je rozhodně nejočekávanější Inferno od Browna a zavídím těm co umí natolik dobře anglicky, že si knihu již můžou přečíst.

hanap
28.06.2013

určitě Kepler , Olsen , Mankel

knihomol 61
28.06.2013

knihomol 61
Samozřejmě se těším na Nesboa,Keplera,Mankella,Adlera Olsena. Jsem šťastná,že knižky vycházejí a mohu si číst.Vždyť to je potěšení,ale bohužel dnes to asi moc lidí neví ,jejich škoda .Ano každý má oblíben jiný žánr a hodně záleží na tom,kde knihy čte,jak nad nimi může přemýšlet atd. Proto mě v diskusi mrzí jako ,.že už nic nevychází, je to hrozné apod.
Prostě nechme lidi číst ,co je baví,hlavně že čtou. A potom je bezva ,když si můžeme na tomto webu / děkuji za něj zřizovateli/ o nich povídat,protože ať slyším nebo vidím a také čtu jakákoliv MÉDIA, je mi ztoho už slušně řečeno špatně. Ale s knížkou je to jiné .Když si chci číst,VYBERU SI TO,CO MĚ BAVÍ A NA CO MÁM NÁLADU !!!

ilosek
28.06.2013

Už se těším na padesát odstínů svobody,..! :D

tyzik.cejka
28.06.2013

nic moc to jsou žándry jak prase

Adelica-Opica
27.06.2013

Na 100% Kepler... a ještě každým dnem očekávám Darrena Shana

baunka
27.06.2013

Páni,nevím co budu číst dřív,láká mě skoro většina,ale moje finance všechny nepokrijí,budu muset dost zužovat!!!

1