Myšlení rychlé a pomalé (bestseller od nositele Nobelovy ceny)

novinky

09.08.2016 / Dan
Myšlení rychlé a pomalé (bestseller od nositele Nobelovy ceny)

Daniel Kahneman, nositel Nobelovy ceny za ekonomii, vás naučí myslet tak, abyste více využívali racionality, faktů a méně emocí a dojmů, což prospěje nejen samotné diskusi, ale věříme, že i společnosti jako celku. Kniha se nyní prodává ve slevě 68 % (do neděle 14. srpna.)

Převratná a průkopnická kniha o fungování naší mysli, napsaná čtivě a srozumitelně jedním z největších a nejvlivnějších myslitelů současnosti. Kahneman v ní shrnuje desítky let svých výzkumů a navždy mění způsob, jakým přemýšlíme o přemýšlení, rozhodování, životě, práci i světě. Naučí nás odhalovat chyby a zkratky naší mysli a vyhnout se tak pasti mentálních chyb. Kniha je nezbytná pro všechny studenty, učitele, investory… prostě všechny, kteří chtějí porozumět sobě, lidem i světu.

Opravdu jste si jisti, že se rozhodujete racionálně?

D. Kahneman patří k nejvýznamnějším současným psychologům. Jeho myšlenky měly zásadní a široce uznávaný vliv na ekonomii, lékařství nebo politiku, ale až nyní shrnul desítky let svých výzkumů do jediné knihy.

Ve svém díle nás autor zavádí na průkopnickou cestu po naší mysli a vysvětluje dva systémy, které určují způsob, jak uvažujeme a jak se rozhodujeme. Systém 1 je rychlý, intuitivní a emocionální. Systém 2 je pomalejší, rozvážnější a logičtější.
Autor čtenáře zapojuje do živého rozhovoru o tom, jak přemýšlíme, a přitom nám odhaluje, kdy můžeme a kdy nemůžeme věřit své intuici a jak lze čerpat z přínosů pomalého myšlení. Nabízí praktické a poučné poznatky o tom, jak vznikají naše rozhodnutí v pracovním i osobním životě – a jak se můžeme vyhnout mentálním pastem, které nás často dostávají do potíží.

Jak říká sám Kahneman v jednom ze svých rozhovorů: „Ano, život lze žít inteligentněji a zdá se, že je tento způsob života lepší“.

Kniha má řadu ocenění: Nejlepší ekonomická kniha roku 2012 podle Hospodářských novin. Jedna z „10 knih, které byste neměli minout" podle redakce časopisu Respekt. Nejlepší kniha roku 2011 podle The New York Times, The Economist, The Wall Street Journal a Los Angeles Times.Myšlení: rychlé a pomaléMyšlení: rychlé a pomaléDaniel Kahneman

Daniel Kahneman, psycholog, držitel Nobelovy ceny za ekonomii, nás v průlomové práci, označované Nassimem Talebem za stejně významné dílo, jakým byl kdysi Freudův „Výklad snů“, seznamuje se dvěma systémy, které řídí to, jak přemýšlíme a jak...více

Komentáře (3)

godzilka
10.08.2016

už dlouho jsem ji měla v hledáčku a této nabídce prostě nešlo odolat - zakoupeno
díky za tip

RH faktor
10.08.2016

Hrozná knížka...klasický "bestseller".

Wries
10.08.2016

Díky za info, objednáno :)