Můj bratr oceán - nově vydaný román Jacka Kerouaca

novinky

17.02.2012 / paulhunter
Můj bratr oceán - nově vydaný román Jacka Kerouaca

Nakladatelství Argo vydalo Kerouacův román Můj bratr oceán (The Sea is My Brother), který autor napsal již v roce 1942. Oficiálního vydání se román dočkal až v roce 2011.

V roce 2011 vychází v USA dosud nevydaný text z pozůstalosti Jacka Kerouaca, jeho první rozsáhlejší dílo. Kerouac ho napsal na základě svých zkušeností ze služby u obchodního námořnictva. Vydavatelé jeho text doplnili řadou dalších materiálů - tematicky a časově souvisejícími prozaickými fragmenty a také dobovou korespondencí s přítelem Sebastianem Sampasem, básníkem, která obsahuje Kerouacovy komentáře k vlastnímu psaní a řadu dalších prozaických i básnických pokusů.

Kniha vyšla jako vázaná v překladu Davida Petrů.

Zdroj: argo.cz

Komentáře (3)

WEIL
19.02.2012

Zajímavý člověk - J.K. - experimentoval sám na sobě, psal hodně citově (Mág), vedl život, který si myslím, že se má vést, člověk má sám sebe v životě zkoušet, co jiného by dělal, než poznával život. J.K. patří mezi ty, co své zážitky i pěknou formou zapsal.

Ronee
18.02.2012

ó, krása, milujem túto knihu, spustila vo mne záujem o ďalšie knihy s námorníckou tematikou (napr. starý exotický román Islandský rybár-tiež krása).

Violetti
18.02.2012

Tak už je na seznamu knížek, co si v budoucnu přečtu. Zní to velice zajímavě, tak ještě aby naše knihovna zapracovala!