MISTR HORORU O HORORU aneb nová kniha Stephena Kinga

novinky

PR článek, 19.10.2017
MISTR HORORU O HORORU aneb nová kniha Stephena Kinga

Horor, ať už ve filmové nebo knižní podobě, je specifický žánr, který buď prostě máte rádi, nebo ne. Můžete se u něj bát, být znechuceni hektolitry krve nebo se i smát v případě „béčkových“ projektů.

Kniha Danse Macabre (v překladu z francouzštiny Tanec smrti) by se dala označit za jakéhosi průvodce tímto žánrem. A kdo jiný by byl lepším společníkem na cestě světem hororu než jeho král?

Stephen King vyjma toho, že je autorem celé řady brilantních a hrůzu nahánějících příběhů (což není třeba více rozebírat), je také sám velikým fanouškem filmových hororů. Knihu o hororu jako kulturním fenoménu napsal s vášní a velkou láskou k tématu. Do podmanivého průvodce specifickým žánrem vložil pronikavé postřehy i upřímná vyznání, odhalil své zdroje inspirace a nabídl zasvěcené komentáře ke slavným i obskurním dílům.

Proč jsou lidé ochotni utrácet tolik peněz, jen aby se dostali do stavu, který je jim mimořádně nepříjemný? Kdo jsou lidé, kteří horor vyhledávají? Čeho se vlastně bojíme? Proč tolik takzvaných hororových filmů prostě nefunguje? Stephen King si klade řadu otázek a nebojí se na ně odpovědět.

„Otázka vymýšlení hrůzy je v podstatně stejná jako otázka paralyzování
protivníka nějakým bojovým uměním – je to otázka odhalení zranitelných
míst a následovného uplatnění patřičného tlaku.“


Kniha původně vyšla v roce 1981, ale v roce 2010 byla autorem rozšířena a dočtete se v ní o filmech od legendárního Draculy s Bélou Lugosim až po dnes neméně kultovním hororu Záhada Blair Witch.

Kniha Danse Macabre je plná zábavných postřehů a vtipných anekdot a je povinnou četbou pro všechny fanoušky Stephena Kinga a obzvláště pro ty, kteří milují jeho předmluvy. Na své si přijdou všichni, kteří horor nejen rádi čtou, ale také o něm přemýšlejí.

Ukázka z knihy:
Když budete deset let každý den čtvrt hodiny zvedat činky, získáte svaly. Když budete deset let každý den hodinu a půl psát, stane se z vás dobrý spisovatel. Ale rychle dodám, pouze když začínáte s nějakým talentem. Můžete deset let prosévat obyčejnou hlínu, a nakonec nebudete mít nic než obyčejnou hlínu, byť jemně prosetou. Od čtrnácti let hraji na kytaru a v pětatřiceti jsem v podstatě tam, kde jsem byl, když mi bylo šestnáct. Na rytmickou kytaru hraji „Louie, Louie“ a „Little Deuce Coupe“ se skupinou s názvem MoonSpinners. Umím hrát jenom trochu a při hraní se mi rozhodně zlepší nálada, když na mě padne splín, ale myslím, že Eric Clapton může být zatím v klidu.

Knihu Danse Macabre od Stephena Kinga můžete zakoupit se slevou 20 % na e-shopu nakladatelství BETA http://www.knihybeta.cz/eshop-danse-macabre.html

Na stránkách nakladatelství BETA také naleznete exkluzivní rozhovor se Stephenem Kingem o novém filmovém zpracování jeho nejslavnějšího hororu TO.


Danse Macabre - Svět hororu Danse Macabre - Svět hororu Stephen King

Knihu o hororu jako kulturním fenoménu napsal Stephen King s vervou a velkou láskou k tématu. Do podmanivého průvodce specifickým žánrem vložil pronikavé postřehy i upřímná vyznání, odhalil své zdroje inspirace a nabídl zasvěcené ... více

Přejít na komentáře (3)