Má cenu pátrat dál, když už jste o všechno přišli?

novinky

PR článek, 19.06.2017
Má cenu pátrat dál, když už jste o všechno přišli?

Britský autor Tim Weaver se po dvou bestsellerových titulech Není cesty zpět a Bez slitování vrací na pulty českých knihkupectví se třetím románem nazvaným Němé oběti, kterým opět dokazuje, že mezi současnou světovou elitu krimi autorů nepatří náhodou.

S bývalým policistou Colmem Healym se čtenáři Tima Weavera setkali už v předchozích dvou knihách. Nyní se Colm stává jednou z hlavních postav celého románu – požádá totiž vyšetřovatele Davida Rakera, aby mu pomohl vyřešit čtyři roky starou vraždu matky a jejích dvou dcer, kvůli níž se Colmovi rozsypal celý život.

Tim Weaver tentokrát k ústřednímu tématu pátrání po pohřešovaných osobách přistupuje naprosto originálním způsobem. David Raker oběti zná, zbývá najít jejich vraha… A to – jak všichni čtenáři detektivních a krimi příběhů dobře vědí – se neobejde bez zatvrzelosti, sebeobětování a kladení nepříjemných otázek těm správným, a mnohdy mocným lidem.

Z Tima Weavera se stal jeden z nejuznávanějších a nejprodávanějších britských autorů krimi, a plným právem. Němé oběti jsou ukázkou elegance, propracovanosti a dobrého řemesla, a dokonale ilustrují, jak Weaver dokázal svůj nezpochybnitelný talent rozvinout. „Neváhejte ani vteřinu a čtěte!“ Radí prestižní britský deník Daily Mail.

Strhující krimi thriller Němé oběti si můžete pořídit se slevou 30 % v e-shopu nakladatelství Mystery Press: http://www.mysterypress.cz/tim-weaver-neme-obeti.html.Němé obětiNěmé obětiTim Weaver

ZTRATIL VŠECHNO, NA ČEM MU ZÁLEŽELO. ZBÝVÁ JEN SPRAVEDLNOST… A POMSTA. Colm Healy patřil k nejlepším detektivům Metropolitní policie – až do chvíle, kdy se začal zabývat případem brutální vraždy mladé matky a osmiletých dvojčat. Vyšetřo...více

Komentáře (3)

booksbitch
23.06.2017

Rozhodně to nevadí, jsou to samostatné příběhy. Byť jsou v předchozích knihách rozehrány některé vztahy a Healyho případ je tam zmiňován, není to nic zásadního.

Valeyman
23.06.2017

Chtěl bych se zeptat, vadí když jsem nečetl předchozí díly ? Má to nějakou návaznost ? Děkuji