Letní knižní veletrh - Ostrava

novinky

08.03.2011 / Metal Messiah
Letní knižní veletrh - Ostrava

V době, kdy je český knižní trh ohrožen snahou o razantní zvýšení DPH na knihy, se v Ostravě připravuje nový knižní veletrh. Letní knižní veletrh se bude na ostravském výstavišti Černá louka konat v pátek a v sobotu 17. a 18. června.

Tématem nové akce, která se časově vměstná mezi jarní pražský Svět knihy a havlíčkobrodský Podzimní knižní veletrh, jsou Knihy nejen na dovolenou. Podle ředitelky akce Markéty Hejkalové se pod toto označení vejdou detektivky, romantické příběhy, dětské knihy, ale také tlusté romány, na něž není jindy čas, současná próza i poezie, knihy faktu, učebnice cizích jazyků, průvodce, cestopisy a také učebnice, které si žáci a studenti mohou koupit na příští školní rok.

Nakladatelé z celé České republiky (k prvním přihlášeným patří Lingea, Sagit, Studio Trnka, SUN, Host, Rebo, Fraus, Emitos, Fragment, ANAG, Barrister & Principal, Hejkal a další) nabídnou návštěvníkům nejen novinky, ale také zbytky nákladů – knihy, které se už nedají koupit v běžném prodeji – za levnější ceny.

Součástí veletrhu bude i bohatý doprovodný program pro odbornou i čtenářskou veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit například na setkání s Jiřím Grušou, Irenou Douskovou, Věrou Noskovou a mnoha dalšími autory, kteří budou ve veletržním Café Librex nejen číst a podepisovat knihy, ale také vařit čaj a kávu.

Zdroj: http://kultura.idnes.cz a http://.hejkal.cz/lkvostrava

Komentáře (5)

aalexiis
14.03.2011

ten sraz není špatný nápad x)

knihomoli
11.03.2011

jsem ráda, že se konečně i Ostrava rozhoupala a chce udělat něco pro knihy a vzdělanost vůbec. Jinak se tady jenom sportuje.

paulhunter
09.03.2011

Sakra, a já jsem tak daleko.. :-D

Woro
09.03.2011

Teď už jen nezapomenout datum.

daviskaaa
09.03.2011

No mám se na co těšit:)