Končí Stephen King se psaním? (Apríl!)

novinky

01.04.2012 / paulhunter
Končí Stephen King se psaním? (Apríl!)

Světoznámý autor Stephen King (*1947) si podle Maineského deníku The Portal Daily Sun dává pauzu od psaní, a to na dobu neurčitou. Naplnila se tak řada zvěstí ohledně odchodu mistra hororů do důchodu.

King v tisku uvedl: "Můj věrný čtenáři, jak jistě sám dobře víš, miluji nade vše své řemeslo a nikdy by mě nenapadlo, že se jej vzdám, dokud mi budou síly stačit. Je mi 64 let a i když se duševně cítím jako mladík, psaní, kterému věnuji převážnou část svého dne, mě už dost vyčerpává. Mám za sebou řadu úspěšných titulů a na svou tvorbu jsem opravdu hrdý. Svých úspěchů jsem dosáhl hlavně díky Tobě, a proto věz, že k Tobě budu nanejvýš upřímný - právě dopisuji prequel k románu Osvícení. Je plánován na jaro roku 2013 a na jaře 2013 opravdu vyjde. Ovšem po této práci hodlám zanechat svůj pokoj v Bangoru (Maine), který mne přitahuje a zároveň děsí, na neurčitou dobu bez své přítomnosti. Nechám tak noční můry spát.
Splnil jsem si v poslední době několik literární cílů i snů, mezi které rozhodně řadím vydání románu 11/22/63, doplnění Temné věže, na které pracuji již mnoho let, o osmý díl (The Wind Through the Keyhole) a zároveň již zmíněný nepublikovaný prequel k románu Osvícení.
Nyní mám několik velkých plánů se svou rodinou, a proto se odlučuji od literární sféry. Jestli se vrátím, to nevím. Rozhodně to budeš ale Ty, můj věrný čtenáři, kdo se to dozví jako první."


- Stephen King
30. března 2012, Bangor

Román 11/22/63 a osmý díl Temné věže u nás doposud nevyšly, ovšem podle zahraničních ohlasů a recenzí si vedou na výbornou. 11/23/63 vypráví o cestovali časem, který se vrátí zpět do minulosti, aby zabránil atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho a na nejznámnějším obchodním portálu Amazon.com obdržel z 1 500 recenzí více než tisíc pětihvězdičkových. Příznivých ohlasů se dočkaly i o něco starší romány - Pod kupolí a Ostrov Duma Key, což rovněž svědčí o kvalitě děl Stephena Kinga v poslední době. Pokud se tedy autor ke svému řemeslu již nevrátí, nelze upřít, že se se svými čtenáři rozloučil jaksepatří.

Zdroj:: portlanddailysun.me, stephenking.com, amazon.com

Komentáře (12)

Ládja
06.04.2012

Mockrát děkuji...aspoň je zas na co se těšit...

paulhunter
06.04.2012

Ano, je to pravda.
Jen ten konec s psaním není pravdivý.

Ládja
05.04.2012

Popravdě by mě zajímalo jestli aspoň informace o osmém dílu Temné věže je pravda :) nebo jestli vše bylo Apríl...

paulhunter
01.04.2012

Je už dost hodin, takže myslím, že můžu prozradit, že se jedná o APRÍL.
Tak zase za rok :-)

dudekp
01.04.2012

Pěkně povedenej apríl. Nevěřím, že by někdo takový, jako je King jen tak seknul se psaním. Jemu nejde jen o prachy (což je v dnešní době hodně zvláštní fenomén), ale zejména o čistý umělecký projev. I kdyby se náhodou stalo, že nějakou takovou oficiální zprávu vydal, tak ho to tak do půlroku omrzí. Určitě netrpí nedostatkem námětů (což ¨je ostatně patrné z jeho posledních literárních provedení)

Air15
01.04.2012

I kdyby to nebyl apríl, nevěřím tomu, že by spisovatel, který píše většinu života dokázal jen tak přestat. Myslím, že moc dlouho mu to nevydrží.

black.susi
01.04.2012

dobry, malem jsem se fakt lekla :-)

Kamel
01.04.2012

dúfam, že len 1. apríl... a v roku 2013 nevyjde prequel ale sequel k Osvícení s názvom Doctor Sleep...

1