Knižní novinky (9. - 12. 12. 2011) + autogramiáda J. Kulhánka

novinky

08.12.2011 / paulhunter
Knižní novinky (9. - 12. 12. 2011) + autogramiáda J. Kulhánka

Vybrali jsme pro vás další knižní novinky pro nadcházející dny (9. - 12. prosince) a tentokrát přinášíme i dobrou zprávu pro fanoušky Jiřího Kulhánka. Tento autor je znám tím, že se příliš neobjevuje na veřejnosti a sehnat jeho podpis je prakticky nemožné. To už ale neplatí - Jiří Kulhánek všechny překvapil, když se 23. listopadu objevil na autogramiádě své nové knihy Vyhlídka na věčnost v knihkupectví Neoluxor. Pokud jste ji prošvihli, máte ještě jednu možnost - a to dnes (8. 12.) v pražském knihkupectví Krakatit od 16:00.

Ples oběšenců - Arthur Rimbaud (nakl. Garamond)
Třináct ilustrátorů, třináct básní Arthura Rimbauda, třináct originálních komiksových zpracování Rimbaudovy poezie. Myšlenka převést poezii do obrazové, komiksové podoby se ukázala jako zdařilý způsob, jak představiit poezii mladším čtenářům. Nakladatelství garamond vydalo v roce 2005 s velkým úspěchem takto zpracovanou Kytici Karla Jaromíra Erbena.

Pevná vazba s přebalem, 96 stran

Nelituji – životopis Edith Piaf - Carolyn Burkeová (nakl. Volvox Globator)
Carolyn Burkeová, zkušená autorka životopisu slavných, prostudovala celou řadu dosud nezveřejnených dokumentů a předkládá tak čtenáři nejucelenější a nejdetailnejší biografii slavné šansoniérky, jejíž nesmrtelná písen Non, je ne regrette rien propůjčila název i této knize.

Pevná vazba (s obrazovou přílohou), 346 stran

Filozofie Andyho Warhola, od A k B a zase zpět - Andy Warhol (nakl. Kniha Zlín)
Filozofie Andyho Warhola vyšla poprvé v roce 1975. Slavný americký malíř, grafik, filmový tvůrce, nakladatel a především vůdčí osobnost a ikona pop-artu ve své neformální autobiografii filozofuje o lásce, sexu, penězích, práci, kráse, slávě, úspěchu, umění, jídle i smrti a ani na chvíli nepřestává být zábavný. Jeho postřehy mají často formu aforistických bonmotů a oscilují mezi provokativní nadsázkou a odzbrojující upřímností. Není divu, že právě této knize jako jedné z mála vyjádřil svůj obdiv Truman Capote, další brilantní stylista a velký chameleon a enfant terrible americké kultury dvacátého století. Kromě dnes tak často citovaných výroků však kniha nabízí i hlubší vhled do autorova dětství a do kvasu americké pop-kultury šedesátých a první poloviny sedmdesátých let. Dozvíme se více jak o Warholových československých (rusínských) kořenech, dospívání v přistěhovalecké pittsburské čtvrti a uměleckých začátcích, tak o jeho pozdější spolupráci s hvězdami a celebritami umělecké scény (od Elizabeth Taylorové a Marilyn Monroe přes Velvet Underground až po Rolling Stones).

Kniha vychází v českém překladu podruhé, v nakladatelství Kniha Zlín poprvé.

Neposílejte mi už žádné dopisy - Allen Ginsberg (nakl. Maťa)
Obsáhlý výbor poezie předního amerického básníka Allena Ginsberga, zakladatele literárního hnutí beat generation. Kniha obsahuje jak básně notoricky známé (Kvílení, Kádiš), tak i básně dosud v češtině nepublikované. Výbor Neposílejte mi už žádné dopisy podává ucelený přehled padesátileté Ginsbergovy tvorby v rozmezí let 1947 - 1997.

Pevná vazba, kniha je doprovázena autorovými ilustracemi, 368 stran

Život je krátký a touha bez konce - Patrick Lapeyre (nakl. Odeon)
Dva muži a jedna žena... klasicke vrcholy milostneho trojúhelníku v podání francouzského spisovatele, který za dílo obdržel Prix Femina. Louis, Murphy a Nora, kteří propletenými vášněmi a svým antihrdinstvím připomínají modernější verzi Truffautova Julese a Jima... Příběh nekonečného a neřešitelného milostného utrpení, které je silnější než všechno ostatní.

Pevná vazba, 248 stran

Zdroj: kosmas.cz, bux.cz, volvox.cz

Komentáře (3)

finka
02.01.2012

Byla jsem v Krakatitu a čekala na podpis jen hodinu, což vzhledem k té předlouhé frontě byl zázrak. Pan Kulhánek milý a ochotný. Musela mu po tom podpisovém maratonu upadnout ruka.

Ládja
09.12.2011

Na této autogramiádě jsem nebyl, ale byl jsem v Luxoru. Musím uznat, že pan Kulhánek mile překvapil. Dle toho, co jsem dříve slyšel jsem čekal úplně něco jiného. Na všechny se mile usmíval, podepsal, co si každý přinesl a i se vyfotil s tím, kdo chtěl. Celkově jen milé překvapení a snad doufám, že zas někdy bude mít nějakou autogramiádu...

morte
08.12.2011

Dobrá zpráva, akorát mě mrzí, že přichází tak pozdě, protože Kulhánka nestihnu. Achjo. Byl tam někdo z vás? Jak vypadá v realitě? Jak se choval?