Knižní novinky (3. - 9. 3.)

novinky

01.03.2014 / paulhunter
Knižní novinky (3. - 9. 3.)

Začal nám březen a máme tu další přehled knižních novinek, které budete moci v nejbližší době nalézt na pultech knihkupců. Tentokrát se zaměřujeme na týden od 3. do 9. března 2014.

Nakladatelství Odeon připravuje dva tituly z edice Světová současná knihovna - Jak nechutně zbohatnout v rozvojové Asii pákistánského autora Mohsina Hamida a knihu britské prozaičky Deborah Levy s názvem Doplavat domů, která se dostala až do finále Bookerovy ceny v roce 2012.

Pro příznivce Umberta Eca máme dobrou zprávu - již za několik dní vyjde v doplněné verzi autorův nejslavnější román Jméno růže. Knihu vydá nakladatelství Argo.Jak nechutně zbohatnout v rozvojové AsiiJak nechutně zbohatnout v rozvojové AsiiMohsin Hamid

Na příběhu NĚKOHO (hrdinovo jméno neznáme) ukazuje Hamid krutou a drsnou tvář současné Asie – bídu, nemoci a smrt. Na druhé straně vypráví o lásce partnerské i rodičovské. Líčí milování na střeše domu stejně jako nelegální výrobu kopií film...více


Ta druhá zapisovatelkaTa druhá zapisovatelkaSuzanne Rindell

Černá komedie z pulzujícího New Yorku dvacátých let S měnící se rolí ženy v moderním světě přicházejí nové, dosud neznámé a vzrušující výzvy Rose Bakerová pečetí lidské osudy – stisknutím několika kláves psacího stroje může poslat člově...více


Tragédie o třech jednáníchTragédie o třech jednáníchAgatha Christie

Na večeři u sira Charlese Cartwrighta se sejde rozmanitá společnost – včetně nenápadného pana Satterthwaita a podivínského Hercula Poirota, belgického detektiva na odpočinku. Jeden z pozvaných, farář Babbington, se napije koktejlu a vzápětí...víceKdyž smrtelníci spíKdyž smrtelníci spíKurt Vonnegut Jr.

Třetí posmrtně vydaná sbírka Kurta Vonneguta nám předkládá další originální povídky z počátku autorovy kariéry. S působivou jasnozřivostí v nich autor pitvá soudobou honbu za penězi, láskou a věhlasem, která svérázně formuje osudy jeho post...více


PanikaPanikaLauren Oliver

Panika začala jako spousta věcí v Carpu, nudném malém městečku uprostřed ničeho – protože bylo léto a nebylo co dělat. O co v téhle hře jde? Je to prosté. Nemít strach. Heather nejdřív ani nenapadlo, že by se do Paniky pouštěla. Nikdy by s...více


GangGangMartina Cole

Můžete mít pocit, že vám svět leží u nohou. Než vás svět srazí na kolena. Bratři Baileyovi jsou odhodláni udělat vše pro to, aby si jich svět vážil. Po dobrém, nebo po zlém. Na první pohled jsou jako voda a oheň: Petrovy uhlazené způsoby...více


Doplavat domůDoplavat domůDeborah Levy

Francouzská Riviéra, rodinka na dovolené. Osoby a obsazení: Joe je uznávaný básník, jeho manželka Isabel pracuje jako reportérka. Plus pubertální dcera plus dva rodinní přátelé. Tuhle idylku naruší neznámá dívka, která se jednou ráno koupe ...více


Jméno růžeJméno růžeUmberto Eco

Na sklonku života vzpomíná mnich Adso na události, jichž byl svědkem, když v roce 1322 pobýval se svým mistrem, učeným františkánem Vilémem z Baskervillu, v jistém severoitalském opatství. Mělo zde dojít k jednání mezi stranou císařskou a p...více


Nutná oběťNutná oběťJ. Sandford (pseudonym)

Jednoho brzkého rána otevře úspěšný politický vyjednavač a manipulátor dveře svým vrahům. Vzpamatuje se na podlaze jedoucího auta, kde bezvládně leží ve vlastní krvi. Když auto zastaví, poslední, co uslyší, jsou slova násilníků o jeho likvi...více


Koleje osuduKoleje osuduEric Lomax

Když naivní skotský mladík narukuje po vypuknutí druhé světové války do armády, netuší, že se mu záhy obrátí život zcela naruby. Je převelen na Dálný východ, kde se roku 1942 po pádu Singapuru ocitne v japonském zajetí. Musí snášet útra...více


Tygrův osudTygrův osudColleen Houck

Kelsey a její tygři splnili už tři úkoly bohyně Durgy a zbývá jim naplnit jen poslední, závěrečné proroctví, aby konečně zlomili kletbu. Jejich další pouť vede na Andamanské ostrovy, kde mají získat poslední Duržin dar – ohnivý bič – a s ní...více


Laguna plameňákůLaguna plameňákůSofia Caspari

Životní cesty tří rodin z 1. dílu trojdílné argentinské ságy V zemi korálového stromu pokračují. Argentina roku 1876. Mladá ovdovělá Annelie Wienandová se odstěhuje s dcerou Minou z Frankfurtu, aby se znovu provdala. Její manželství je v...více


Digitální demence. Jak připravujeme sami sebe a naše děti o rozumDigitální demence. Jak připravujeme sami sebe a naše děti o rozumManfred Spitzer

Jak připravujeme sami sebe a naše děti o rozum. Digitální média nás zbavují nutnosti vykonávat duševní práci. To, co jsme dřív prováděli jednoduše pomocí rozumu, nyní obstarávají počítače, smartphony, organizéry a navigace. To s sebou n...více


Obdivné hvízdnutíObdivné hvízdnutíLewis Nordan

Když černošský chlapec Bobo zahvízdá ve venkovském lokále v Mississippi na bílou vdanou ženu a pozve ji žertem na schůzku, nenechá na sebe reakce místních dlouho čekat – Bobo je brutálním způsobem ubit k smrti. Zanedlouho poté se Alice, uč...více


Smrtelné nebezpečíSmrtelné nebezpečíSandra Brown

Strhující thriller začíná děsivým okamžikem, kdy čtyřletá dcerka mladé vdovy Honor objeví na zahradě ležícího muže, z kterého se vyklube Lee Coburn, obviněný ze zabití sedmi lidí. Je nebezpečný, zoufalý a ozbrojený. Tvrdí Honor, že její zes...více


Učiněná katastrofaUčiněná katastrofaJamie McGuire

ON – Jmenuje se Travis. Jeho život je plný povolných žen, nepovoleného hazardu a násilí. Jenže zrovna když si myslí, že je nezranitelný, potká JI. ONA – Abby je kombinací nevinné krásy a hříšné minulosti. Vnímá Travise jinak než ostatní a r...více


Přicházím tě zabítPřicházím tě zabítP. D. James (pseudonym)

Hlavní hrdinku, krásnou a bezcitnou herečku Clarissu Lisleovou, dovádí k šílenství série anonymů. Chce ji neznámý odesílatel jen vyděsit, chce zničit její kariéru, nebo jí skutečně usiluje o život?více


Amélie v PařížiAmélie v PařížiAngie Westhoff

Když se objeví možnost strávit celý rok v romantické Paříži na výměnném pobytu, patnáctiletá Sina ani na okamžik nezaváhá. Taky kdo by si nechal ujít takovou příležitost? A když k tomu ještě zjistí, že stejně jako její oblíbená filmová hrdi...více


Zakázaná přitažlivostZakázaná přitažlivostKateřina Petrusová

Senátorova dcera Emily má po krk života ve skleníku a potají odjede do New Yorku. Záhy je však vypátrána a musí se rozhodnout: buď se vrátí domů, nebo zůstane, ale pod stálou ochranou nepřístupného bodyguarda Henryho Trovata. Emily je rozho...více


Čas popelečníČas popelečníTomáš Klášterecký

Prvotina Tomáše Klášterského. Autor publikoval v Revue Weles, více než tištěnou formou však svoji tvorbu doposud prezentuje na četných autorských čteních. Fotografie Jan Horáček a Tomáš Janků.více


1

Komentáře (24)

binysek
12.03.2014

za mne by stál za pokus Digitální demence

Jia
08.03.2014

Pro mě tentokrát bohužel (nebo spíš bohudík) nic. Mám velké zásoby :-). Možná jedině Martinu Cole Gang, pokud to nebude na jedno brdo.

Chensie
06.03.2014

Ucinena katastrofa - skvele, uz se nemohu dockat! :o)

Sádina
05.03.2014

Těším se na Amélie v Paříži a na Zakázanou přitažlivost :)

Ajvonka
04.03.2014

Oslovili ma 'Ta druhá zapisovatelka' a 'Digitální demence' :)

Moňa69
04.03.2014

Ale joo, vybrat se určitě dá. Zaujala mě Ta druhá zapisovatelka, tak snad to nebude ptákovina:)

helenkan
03.03.2014

Lákají mě-Jméno růže,Obdivné hvízdnutí,Zakázaná přitažlivost :)

Desire_Lydon
03.03.2014

Těším se na Paniku :)

1