Knižní klub publikoval česky dosud nevydanou sbírku Agathy Christie

novinky

17.07.2011 / paulhunter
Knižní klub publikoval česky dosud nevydanou sbírku Agathy Christie

Knižní klub připravil na letošní červenec povídkovou sbírku Potíže v zálivu Pollensa, která česky vychází poprvé.

Kniha byla poprvé vydána ve Velké Británii až v roce 1991, tedy patnáct let po autorčině smrti a zařazeno do ní bylo osm detektivních příběhů. Jak je z výše uvedeného patrné, snahou vydavatelů bylo posbírat povídky, které v jiných sbírkách nevyšly. Právě proto je sbírka poněkud neucelená, neboť na rozdíl od jiných v ní nevystupuje jeden autorčin detektiv, ale rovnou tři.
Parker Pyne řeší titulní příběh Potíže v zálivu Pollensa a případ Záhada na regatě, Hercule Poirot vystupuje v povídkách Druhý gong a Žlutý kosatec, tajemný Harley Quin se objevuje v příbězích Pestrobarevný čajový servis a Detektivové lásky. V posledních dvou povídkách - Pes na první místě a Květ magnolie - žádný z detektivů Agathy Christie nevystupuje.
Poirotovské povídky mohou pozorným čtenářům připomenout jiné detektivky Agathy Christie. Žlutý kosatec posloužil jako námět pro román Cyankáli v šampaňském, Druhý gong byl později přepracován na delší povídku Zrcadlo mrtvého muže, která se objevila ve sbírce Vražda v postranní ulici.


Novinku napsal uživatel pistalka.

Zdroj: agatha.cz , Encyklopedie Agathy Christie

Komentáře (0)