Kniha roku 2013 - výsledky

novinky

31.03.2014 / Dan
Kniha roku 2013 - výsledky

Dnes vám přinášíme horké výsledky ankety Kniha roku 2013, pořádané na našem serveru již čtvrtým rokem.

Nebudeme dlouho napínat. Knihou roku 2013 se stala Hvězdy nám nepřály od amerického spisovatele Johna Greena (*1977) - viz foto vlevo; do češtiny knihu přeložila Veronika Volhejnová. Popis knihy níže.

Letos jsme nově zavedly dvě další kategorie, a sice Novinka roku, kterou se stala rovněž kniha Hvězdy nám nepřály, a Obálka roku, ve které zvítězila kniha Anna krví oděná.

Podrobnější informace (včetně seznamu nominovaných knih z finálního kola) a archiv výsledků z předešlých let, naleznete zde.Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu štítné žlázy, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného p...více


Anna krví oděnáAnna krví oděnáKendare Blake

Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé. Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem,...více

Komentáře (19)

elfos
21.04.2014

Ronine, právě proto je potřeba umíněně hlasovat, a ne vzdávat boj a nehlasovat. :-)

elfos
21.04.2014

Anna jako obálka mě hodně překvapila. Fandila jsem kouzelné obálce knihy V šedých tónech (i knize celkově), o níž jsem si myslela, že má velké šance na výhru a pro niž jsem taky hlasovala.

http://www.databazeknih.cz/knihy/v-sedych-tonech-164866

calipsso
21.04.2014

Hvězdy nám nepřály je krásná knížka u které jsem se zasmála a docela se mi chtělo i brečet. Přečetla jsem ji jedním dechem a ocenění si zaslouží!
Annu neznám...a nějak mě to neláká ....

moni.ka
06.04.2014

A takhle fakt někdo hlasoval??? Nechápu. Vítěznou knihu neznám, protože to téma mě neláká, ale vítězná obálka - to je kýč nad kýče.

Ronin Roujin
06.04.2014

Kdybych se býval podíval, co vyhrálo předchozí ročník, tak bych se nějakým hlasováním neunavoval.

Ronin Roujin
06.04.2014

Škoda že z chlapů jsem asi hlasoval sám. Obálka je jedno velké WTF. Jinak za mne by všechny tři kategorie asi vyhrála Skála.

Desire_Lydon
01.04.2014

Hvězdy se mi hodně líbily a jsem ráda, že vyhrála právě tato kniha :) Obálka u Anny je moc pěkná, ale knihu jsem zatím nečetla.

FreckledCathy
31.03.2014

Doufala jsem, že to přesně takhle nedopadne, i když se to nechalo čekat, ale pro mě osobně tam byly ještě lepší knihy. :)

1