Když se dobré úmysly ve zlé činy obrátí…

novinky

PR článek, 13.10.2021
Když se dobré úmysly ve zlé činy obrátí…

Nakladatelství Mystery Press i v letošním roce pokračuje ve vydávání legendárních historických detektivek s bratrem Cadfaelem. Po knihách Zázrak svaté Winifredy, Splátka růží, Poustevník z Eytonského lesa a Zpověď bratra Haluina míří ke čtenářům román Kacířův učeň.

V centru dění se tentokrát ocitá mladík jménem Elave, který byl písařem ctihodného Williama z Lythwoodu. S tělem svého pána se právě vrátil ze Svaté země, aby splnil dva úkoly: pohřbil mrtvého v opatství Petra a Pavla a jeho adoptivní neteři Fortunatě předal coby věno zvláštní vyřezávanou schránku.

Vzápětí je však Elave obviněn nejen z kacířství, ale i z vraždy, a bylo by to pro něj dopadlo navýsost zle, kdyby se do celé záležitosti nevložil moudrý a světaznalý bratr Cadfael. Aby mladíka zachránil, odhalil skutečného vraha a dal pozůstalost pána z Lythwoodu do pořádku, bude muset Cadfael napnout veškeré své síly a schopnosti.


Také v Kacířově učni najde čtenář vše, pro co legendární sérii od Ellis Peters zbožňuje: skvěle vystižený středověk, zamotaný příběh, v němž nechybí nenávist, zrada i láska, a především sympatické postavy v čele s bratrem Cadfaelem. Nakladatelství Mystery Press pak na rok 2022 chystá další dva jeho případy: Hrnčířovo pole a Příchod Dánů.

Legendární historickou detektivku Kacířův učeň si můžete pořídit se slevou 30 % v e-shopu nakladatelství Mystery Press: https://mysterypress.cz/kaciruv-ucen/.Kacířův učeňKacířův učeňE. Peters (pseudonym)

KDYŽ SE DOBRÉ ÚMYSLY VE ZLÉ ČINY OBRÁTÍ… Elave, mladý písař Williama z Lythwoodu, se vrací z pouti do Svaté země s pochmurným posláním – má za úkol dovézt tělo svého pána do rodného kraje, pohřbít ho v opatství svatého Petra a Pavla a př...více


Zpověď bratra HaluinaZpověď bratra HaluinaE. Peters (pseudonym)

KDYŽ POSLEDNÍ ZPOVĚĎ ODHALÍ PŘÍBĚH DÁVNÉ LÁSKY… Pro mnichy benediktinského kláštera svatého Petra a Pavla v Shrewsbury začala zima roku 1142 pohromou. Těžká sněhová pokrývka poškodila střechu jedné z budov opatství a bratři ji musejí opr...více


Poustevník z Eytonského lesaPoustevník z Eytonského lesaE. Peters (pseudonym)

KDYŽ JEDEN ZMIZÍ A DRUHÝ ZEMŘE, PŘICHÁZÍ ČAS BRATRA CADFAELA… Píše se rok 1142. Pokračující občanská válka, kterou rozpoutaly spory mezi králem Štěpánem a císařovnou Matyldou, sužuje Anglii, v benediktinském převorství svatého Petra a Pa...víceSplátka růžíSplátka růžíE. Peters (pseudonym)

KDYŽ JE CESTA ZA PRAVDOU TRNITĚJŠÍ NEŽ RŮŽOVÉ KEŘE… Jaro roku 1142 ne a ne přijít, až si v shrewsburském klášteře začínají dělat starosti: pokud se brzy neoteplí, nestihnou do dvaadvacátého června vykvést růže. Právě v tento den každého ...více


Zázrak svaté WinifredyZázrak svaté WinifredyE. Peters (pseudonym)

KDYŽ JE CENA ZA HŘÍCH PŘÍLIŠ VYSOKÁ… Píše se rok 1137 a převor benediktinského kláštera v Shrewsbury se pro opatství rozhodne získat ostatky svaté Winifredy, které spočívají v Gwytherinu, odlehlé vesničce ve velšských horách. K výpra...více

Komentáře (2)

BarryBlack
14.10.2021

Doufám, že takto vyjde celá série:-)

opice1956
13.10.2021

Miluju tyhle příběhy s bratrem Cadfaelem.