K filmu Fantastická zvířata a kde je najít vyjde scénář

novinky

10.01.2017 / Dan
K filmu Fantastická zvířata a kde je najít vyjde scénář

Nakladatelství Albatros chystá na březen 2017 české vydání scénáře z čarodějnického světa J.K. Rowlingové. Kniha Fantastická zvířata a kde je najít: Původní scénář přinese nový originální příběh inspirovaný klasickou bradavickou učebnicí od Mloka Scamandera.

Autorka světoznámých knih o Harry Potterovi nás ve svém scénáristickém debutu zavede do známého, ale přitom zcela nového světa kouzel.

V Čechách se v knihkupectvích objeví v polovině března 2017. Celosvětová premiéra stejnojmenného snímku proběhla 18. listopadu 2016.

J.K. Rowlingová dává svým dalším příběhem vzniknout zcela nové sérii ze svého kouzelnického světa. Její bestsellerová série o Harrym Potterovi vycházela mezi lety 1997 a 2007. Letos tak budou její fanoušci slavit 20 let od vydání prvního dílu Harry Potter a Kámen mudrců v angličtině. Po celém světě se prodalo přes 450 milionů výtisků série, knihy byly přeloženy do 79 jazyků a vzniklo podle nich osm úspěšných velkofilmů. V Čechách se prodalo 1,7 milionu výtisků původní série. Úspěšný byl také osmý příběh ze světa Harryho Pottera, na podzim roku 2016 vydaný scénář divadelní hry Harry Potter a prokleté dítě. Během prvních tří měsíců od vydání knihy se v České republice prodalo téměř 100.000 jejích výtisků.

,,Scénáristický debut J.K. Rowlingové, Fantastická zvířata a kde je najít, je mistrovským vyjádřením autorčiny fantazie, vtipu a smyslu pro detail. Tento podmanivý příběh o odvaze, přátelství a lásce je stejně vzrušující ve své knižní podobě jako na velké obrazovce; jeho postavy si nelze nezamilovat. Na stránkách scénáře čtenáři plně docení spletitý, temný děj stejně jako chytré a dojemné dialogy, jimiž je J.K. Rowlingová proslulá,“ říká Helena Šváchová, překladatelka titulu.Fantastická zvířata a kde je najít: Původní scénářFantastická zvířata a kde je najít: Původní scénářJ. K. Rowling (pseudonym)

Příběh Fantastická zvířata a kde je najít začíná v roce 1926, kdy se Mlok Scamander – kterého hraje držitel Oscara Eddie Redmayne – vrací z cesty po světě, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví ...více

Komentáře (9)

MirijamFrankl
18.01.2017

Jako připadá mi,že už se to trochu protahuje,ale není to jen vina samotné Rowlingové.Považujte,jak dlouho ji fanoušci bombardovali s prosbami o pokračování.
Většinou je to tak,že fanoušci hrozně chtějí další příběhy,a poté nadávají.
Mně se tedy film líbil,avšak Prokleté dítě...některé věci postrádaly typickou Rolwlingovskou logiku.
Škoda,že nenapíše opravdovou knihu na Fantastická zvířata,vždyť příběh to není špatný.

ninive
13.01.2017

Taky jsem knizku cetla uz v originale a mohu doporucit :) ale encekejte, ze se dozvite neco vic, je to pouze scenar k filmu. :)

martina2704
12.01.2017

Četla jsem už v angličtině hned jak v listopadu vyšel film a můžu jenom doporučit :). Jenom doufám, že české vydání převezme ilustrace a "grafickou výzdobu", která je v anglické verzi opravdu krásná.

MarekG
12.01.2017

Velká škoda že vyjde jen v Čechách, myslím, že by si ji přečetlo i hodně lidí na Moravě a ve Slezsku :-)

lida2029
11.01.2017

kdyby to bylo psané jako kniha,tak proč ne.ale scénář? :( zase další blbost,stejně jako prokleté dítě... jsme zklamaná

zazinka2
11.01.2017

Měla skončit Relikvií smrti, akorát ždíme peníze...

happy-smile
10.01.2017

Tak už jenom vědět, kolik toho prodala na Moravě a ve Slezsku...

Twinny
10.01.2017

Úspěšně prodala Prokleté dítě, tak proč by nevydala další scénář? Další tahačka peněz...

1