Juraj Herz v Autopsii popisuje nejen svůj život

novinky

PR článek, 07.08.2015
Juraj Herz v Autopsii popisuje nejen svůj život

Režisér, scénárista a herec Juraj Herz napsal velice působivé dílo. Ve své knize „Autopsie“ vás provede nejen svým životem, ale získáte také možnost si přečíst otevřenou výpověď o posledních pěti dekádách československé a později české kinematografie.

Autorizovaná biografie od režiséra ze zlatého fondu kinematografie.

Autopsie“ je jedinou autorizovanou biografií Juraje Herze. Vypráví ji s nezvyklou upřímností a to nejen o pozadí natáčení svých filmů, které se dnes mimochodem řadí do zlatého fondu československé kinematografie. Mezi jeho nejznámější filmy patří bezpochyby Habermannův mlýn, Černí baroni, Žabí princ, Panna a netvor, Holky z porcelánu, Spalovač mrtvol či T.M.A.

Dozvíte se i o dřívějších podmínkách kinematografie

Ve své biografii se s vámi dělí i o svých vzpomínkách, které jsou svědectvím o době nedávno minulé a podmínkách, která byla na našem území v době Československa a nynějšího Česka zavedena pro české a slovenské filmaře a divadelníky.

Život Juraje Herze v kostce

Juraj Herz se narodil 4. září roku 1934 ve slovenském Kežmarku. Před koncem války byl společně s rodiči deportován do koncentračního tábora. Po skončení války vystudoval na bratislavské Střední uměleckoprůmyslové škole obor fotografie a poté se vydal na loutkařskou fakultu DAMU v oborech režie a herectví. Spolupracoval s divadlem Semafor, pracoval na Barrandově a točil dokumentární filmy i seriály pro televizní společnosti v Německu, Rakousko, Francii i USA.

Knihu Autopsie můžete koupit zde.Autopsie (pitva režiséra)Autopsie (pitva režiséra)Jan Drbohlav

Dramaturg ČT a spoluscenárista Herzových filmů (Habermannův mlýn a nyní nový projekt) Jan Drbohlav v posledních letech žil blízko uznávaného filmového a divadelního režiséra Juraje Herze, který se proslavil především filmem Spalovač mrtvol....více

Komentáře (2)

DennisMoore
07.08.2015

Nejsem žádný grammar nazi, ale... Juraj Herz, nikoli Hertz. Taková chyba je docela ostuda.