J. K. Rowling chystá něco velkého

novinky

17.06.2011 / paulhunter
J. K. Rowling chystá něco velkého

Nejúspěšnější spisovatelka na světě J. K. Rowlingová, autorka světoznámé ságy o čarodějnickém učni Harry Potterovi, nečekaně oznámila světu, že připravuje něco velkého. Že to myslí seriózně, je jasné už jen ze způsobu, jakým se rozhodla novinku šířit.

Tajemná soutěž
Nejdříve zorganizovala soutěž "Secret Street View", při které deset vybraných webových portálů, které se věnují Harrymu Potterovi, zveřejnilo GPS souřadnice. Po jejich zadání na stránce www.secretstreeview.com si soutěžící mohli prohlédnout určité místo (které se nějakým způsobem vztahovalo ke knize) a odhalit jedno z deseti písmen, které nakonec vytvořily název "Pottermore". Potom už jen stačilo přidat koncovku .com a tajemství bylo odhalené! Nebo ne?

Na stránce www.pottermore.com toho totiž moc nenajdete. Dvě sovy, název stránky, lakonickou poznámku Již brzy... a podpis J. K. Rowling. Fanoušci okamžitě zjistili, že stránka i obchodní značka je zaregistrovaná společností Warner Bros., která stojí i za filmovým zpracováním příběhů slavného čaroděje. Automaticky se nabízel předpoklad, že půjde pravděpodobně o spojitost s posledním potterovským filmem. Ale na to je propagace až příliš masivní.

Společně se stránkou bylo založeno i Twitter konto @pottermore, na které byl před několika hodinami zveřejněný link na youtube video, které odpočítává čas do prohlášení samotné autorky.

Najpravděpodobnější verze
Stránka Clube do Slugue zveřejnila před rokem tři obrázky, které vypátrala a získala z tajného zdroje. Údajně na něm měl být náhled stránky Pottermore.com. Z obrázků se zdá, že by se mělo jednat o formu sociální sítě zaměřené výhradně na svět Harryho Pottera, kde by fanoušci našli různé hry, fiktivní příběhy (tzv. fanfiction) a co je nejdůležitější - byla by tu i možnost koupit knihy J. K. Rowling v elektronické podobě. Slavná autorka se do této doby elektronické formě knih svých knih bránila a ani největšímu knihkupectví na světě Amazon nepovolila jejich prodej.

Ať už je to jakkoliv, pravdu se fanoušci dozví za 6 dní. Odpočet můžete sledovat na Youtube.Zdroj: blog.martinus.sk

Komentáře (0)