J. K. Rowling bude prodávat knihy o Harry Potterovi v elektronické podobě

novinky

26.06.2011 / paulhunter
J. K. Rowling bude prodávat knihy o Harry Potterovi v elektronické podobě

Harry Potter bude mít od konce července novou webovou stránku Pottermore, na níž bude postupně prodáváno všech sedm dílů věhlasné ságy Harry Potter v elektronické podobě. Autorka příběhů o mladém kouzelnickém učni, populární britská spisovatelka J. K. Rowling, to oznámila na tiskové konferenci v Londýně.

Zároveň uvedla, že další díl Potterových příběhů nechystá a ani to nemá v plánu. "S Harrym jsem skončila... Neplánuji další příběh. Jsem si celkem jistá, že co se týče knih, skončila jsem. Ale byla to zábava," řekla spisovatelka.

Internetová stránka by měla být spuštěna 31. července 2011 pro prvních milion uživatelů, kteří budou mít to stěští a přihlásí se, samozřejmě pod magickým jménem, jako první.

Knihy budou k dispozici ve formátu audioknih a elektronických knih ve vícero jazycích. "Podle mého názoru pokrok nelze zastavit," prohlásila k elektronické podobě knih autorka. "Elektronické knihy jsou tu a zůstanou tu. Podstatně později než mnoho jiných lidí jsem si poprvé stáhla elektronickou knihu a je to skvělé na cestování a zvlášť pro děti. Proto jsem nadšená, že Harryho můžu přivést do tohoto média," řekla novinářům.

Pro nový server napsala i novou rozsáhlou stať o světě Harryho Pottera, o níž zatím oznámila jen to, že má 18 tisíc znaků.

Svůj projekt představila Rowlingová i v nahrávce na serveru YouTube.com, kde rovněž poděkovala čtenářům za věrnost a děkovné dopisy. Podívejte se, jak půvabným animovaným doprovodem je její povídání ilustrováno. Stránky knihy ožívají jako křehké leporelo.Zdroj: tyden.cz

Komentáře (0)