Herec, to je nová kniha autora legendárních Čtyř dohod

novinky

PR článek, 20.12.2021
Herec, to je nová kniha autora legendárních Čtyř dohod

Don Miguel Ruiz a Barbara Emrys: Herec
Nová kniha autora legendárních Čtyř dohod

Představte si, že byste mohli vytvořit nový scénář svého života. Představte si, že slova jako „osvícení“ a „transformace“ by pro vás již nebyla záhadou...


Opakujete stále stejná vyprávění ze zoufalství nad sebou samými a nad tím, co se děje s lidmi kolem vás? Potácíte se v těch stejných nepříjemných situacích? Konflikty a nespravedlnosti vám nedávají v noci spát? Děláte si představy těch nejhorších scénářů? Pravě zde se dozvíte, že vše, co jste považovali za realitu, není nic než jen role, kterou jste se velmi dobře naučili. Teď nastal čas, abyste se stali autorem, autorem a režisérem své vlastni práce.
Vstupte do třidy s donem Miguelem Ruizem, jednou z nejvlivnějších duchovních osobnosti současnosti, který vás vyzve, abyste krok za krokem dešifrovali scénáře a kulisy tohoto představení zvaného život.
Každá lekce vás přivede o něco blíže k moudrosti a uvědomění. Během kurzu si připomenete tajemství, která jste již znali.
Začnete jasněji vidět aspekty, které vás dříve trápily nebo mátly. Usmíříte se s minulosti a vás vztah k přítomnosti se promění. Jako v každém kurzu budete mít k dispozici různé učební nástroje: teorii, domácí úkoly a nápaditá cvičeni, která můžete použit ve svém každodenním životě. Zanechte tedy své staré myšlenky za dveřmi, usaďte se a připravte se na to, že uvidíte vše jinýma očima. Svět je vzrušující místo. Vezměte si s sebou zvědavost a touhu po dobrodružství a nezapomeňte otevřít svou mysl pravdě.

Don Miguel Ruiz, autor Čtyř dohod a mytický mexický šaman, se vrací s dalším svým dílem: knihou pro studenty o tajemství života, které má za cíl vyprovokovat vnitřní revoluci. Tento kurz se zabývá herectvím a uměním. Herectví je naší první naučenou dovedností – používáme ji dřív, než se naučíme mluvit. Jsme přirození umělci a celý život se zdokonalujeme.
Kniha Herec zkoumá lidské drama i roli každého z nás. Herecké umění je pro každého z nás způsobem života, a to utváří náš společný sen. Role, které hrajeme, si vybíráme sami - v různých situacích a pro různé lidi. Ale můžeme také z těchto rolí vystoupit.
Když si uvědomíme, jakými pány jsme se stali, máme šanci jednat s lepším svědomím. Máme šanci změnit své chování a vědomě využívat svůj talent. A co je ještě důležitější, můžeme se rozhodnout odložit své přetvářky a znovu pěstovat autenticitu.
Přijměte svůj status autora a režiséra své práce. Jen vy skládáte a interpretujete hudbu své existence!

Ukázka z knihy:
Na začátku života jsme byli všichni sami sebou, byli jsme autentické bytosti, ale jak jsme dospívali, autentičnost nám začala unikat. Dalo by se říci, že autentičnost se ztratila v nekonečné písni a tanci. Naučili jsme se žít tak, abychom plnili to, co od nás druzí očekávají. Naučili jsme se předstírat a být vůči tomu předstírání slepí.
V lidském dramatu se kvůli pobavení a okázalosti často zapomíná na pravdu. Ale někde hluboko v té podívané pravda čeká, až bude osvícena. Pod všemi teatrálními gesty a přehráváním leží pravda o tom, kdo jsme.
(z kapitoly Jste zázrak)


MIGUEL ANGEL RUIZ, známější jako don Miguel Ruiz, je uznávaný anguillský mistr, autor klasických knih jako Čtyři dohody nebo bestselleru Láska, vztahy a přátelství. Vyrůstal na mexickém venkově v rodině léčitelů. Dnes je duchovním vůdcem, kterého následuji miliony lidi. Don Miguel Ruiz začal jako chirurg, až ho jednou zážitek blízké smrti přiblížil toltéckým tradicím, načež se vydal po stopách svých předků. Velkou část života zasvětil učeni o této starověké civilizaci, aby vedl jednotlivce k osobní svobodě.

BARBARA EMRYS se narodila ve Francii jako dcera amerického diplomata a vyrůstala v Evropě, v Africe a v Indii. Pracovala jako herečka. Před pětadvaceti lety se seznámila s donem Miguelem Ruizem a začala se učit šamanismu. V současné době je učitelkou starobylé toltécké tradice a zároveň jednou z nejbližších spolupracovnic toltéckých mistrů. Je taktéž spoluautorkou několika knih.

Miguel Angel Ruiz, Barbara Emrys: Herec, přeložila Lily Císařovská, vydalo nakladatelství Pragma, 168 stran, doporučená cena 299 Kč - Koupit můžete zdeHerecHerecD. M. Ruiz (pseudonym)

Tato nová kniha autora Čtyř dohod zkoumá lidské chování z pohledu umělce. Umění performance je pro každého z nás způsobem života a utváří náš společný sen. Vybíráme si role, které hrajeme - v různých situacích a pro různé lidi. Můžeme také ...více

Komentáře (2)

Bája89
22.12.2021

Zajímavé. Lákavé. Asi po této knize sáhnu. :)

majáček
20.12.2021

Zajímavé, už se těším.